Minižačky U13 s Ostravou nerozhodně

Minižačky U13

V 2. kole oblastního přeboru čekal naše starší minižačky dvojzápas s mírně favorizovaným soupeřem SBŠ Ostrava na jeho domácí palubovce. Dvě výhry z 1. kola nad Basket Opava 2010 byly pro děvčata dobrou motivací se v Ostravě poprat o dobrý výsledek.

SBŠ Ostrava vs. SK Bruntál   30:19   (4:0, 8:5, 10:6, 8:8)

V 1. zápase děvčata bojovala, ale ne vždy se jim dařilo zastavit rychlé útoky soupeřek. Hra obou celků byla založena na disciplinované obraně. Soupeřky však dokázaly po celou dobu utkání zastavovat naše protiútoky a střelecky se prosazovat. I přes bojovný výkon našich holek domácí děvčata zaslouženě vyhrála.

Body: Charvátová Elisabeth 11, Kutrová Adéla 4, Byrtusová Kateřina 2, Jurková Karolína 2, Balušková Valerie, Bielčiková Marie, Bociánová Simona, Panochová Marie, Špičáková Kateřina. Trojky: 0:0. Trestné hody: 5/0-12/1. Fauly: 10:5. Rozhodčí: Přidal Matouš, Pilch Marek.

SBŠ Ostrava vs. SK Bruntál   28:31   (8:2, 4:9, 8:12, 8:8)

V 2. zápase první čtvrtina ukázala opět naši slabinu, a to zastavovat rychlé protiútoky soupeřek. V druhé čtvrtině se děvčata zlepšila, odvahou a bojovností srovnala krok s těžkým soupeřem a až do konce zápasu vytrvala v tlaku na míč. Vytrvalost a zlepšená střelba nakonec vedla k vítezství na soupeřově palubovce. Druhé utkání bylo i na pohled mnohem atraktivnější a děvčata si zaslouží velkou pochvalu.

Body: Charvátová Elisabeth 18, Kutrová Adéla 8, Balušková Valerie 3, Byrtusová Kateřina 2, Bielčiková Marie, Bociánová Simona, Jurková Karolína, Panochová Marie, Špičáková Kateřina. Trojky: 0:0. Trestné hody: 3/0-11/3. Fauly: 11:5. Rozhodčí: Přidal Matouš, Pilch Marek.

Děkujeme fanouškům – rodičům za podporu v hledišti!