Přehled týdne (3.1. – 9. 1. 2022)

Mic 41

Pomalu se nám v novém roce začínají roztáčet kola basketbalových soutěží. Z našich týmů se představily žačky U14 a kadetky U17. Oba týmy si připsaly výhru, mladší sestava si k tomu přidala i jednu porážku.

Kadetky U17

sobota, 8. 1. 2022

SK Bruntál vs. BK Sojky Pelhřimov   72:41   (27:9, 13:15, 14:4, 18:13)

Poslední utkání základní části ligy kadetek zvládly bruntálské holky s přehledem. O svém vítězství rozhodly již v první čtvrtině, ve které své soupeřky “převálcovaly”. V dalším průběhu si již náskok hlídaly.

Body: Nela Chlebíková 21, Tereza Mazalová 20, Melánie Šimová 15, Anežka Barusel 8, Adéla Kolářová 2, Daniela Františáková 2, Magdalena Rollerová 2, Markéta Mičková 2, Eliška Mohelníková. Trojky: 2:1. Trestné hody: 10/8-12/6. Fauly: 12:10. Rozhodčí: Nevřela T., Ščurek V.

Mladší žákyně U14

SK Bruntál vs. BK Frýdek-Místek   69:41   (22:8, 16:17, 11:9, 20:7)

Žačky U14

První utkání extraligové soutěže bylo z naší strany  povedené. Bruntálská děvčata vstoupila do zápasu koncentrovaně. Od první minuty si každá plnila své úkoly. Hra byla z naší strany svižná. Kombinace různorodé. Dařilo se zakončení. Soupeřky dokázaly místy získat herní převahu, ale ta vedla jen ke korekci výsledku.

Body: Kolářová Adéla 18, Mohelníková Eliška 17, Kutrová Adéla 9, Byrtusová Kateřina 6, Františáková Daniela 6, Severová Alena 6, Charvátová Elisabeth 5, Cibáková Karolína 2, Balušková Valerie, Šibalová Adéla. Trojky: 4:1. Trestné hody: 10/5-15/6. Fauly: 12:9. Rozhodčí: Nevřela T., Ščurek V.

neděle, 9. 1. 2022

SK Bruntál vs. SBŠ Ostrava   34:99   (2:27, 13:22, 6:32, 13:19)

Nedělní utkání se příliš nepovedlo. Tým působil po celé utkání zakřiknutě. Nedokázal hrát uvolněně. Soupeřky nás od počátku jasně přehrávaly a bruntálské hráčky nedokázaly odolávat. Chyběla odvaha i nasazení. Ze zápasu si můžeme odnést jediné pozitivum. Další zkušenost ze souboje s velice kvalitním týmem.

Body: Mohelníková Eliška 10, Kutrová Adéla 7, Charvátová Elisabeth 6, Kolářová Adéla 5, Balušková Valerie 2, Byrtusová Kateřina 2, Šibalová Adéla 2, Cibáková Karolína, Františáková Daniela, Severová Alena. Trojky: 2:0. Trestné hody: 4/2-17/5. Fauly: 14:9. Rozhodčí: Nevřela T., Ščurek V.