Menu Zavřeno

Děvčata U13 předvedla výbornou hru

Minižákyně U13

To se teda podařilo. Bruntálské starší minižákyně doma dvakrát přehrály děvčata Rožnova pod Radhoštěm po pěkném basketbalovém představení. Základem těchto výher byla hra všech děvčat blízko hranice svých možností.

Před prvním utkáním budily rožnovské dívky trošku respekt. V minulém kole dokázaly uhrát dvě vysoké výhry na hřišti soupeřek. I při rozcvičování působily hostující holky šikovně.

Nedělní utkání minižaček U13 se hodnotí velice dobře. Tyto dva zápasy se holkám hodně vydařily. Dnes se nenašla hráčka, která by hrála pod své možnosti. Dokonce se dá napsat, že hrály svůj lepší průměr. Některé dívky hodně nad svůj průměr, čímž trenéra mile překvapily.

Bruntálská děvčata pěkně šlapala na nohách po celé ploše už od koše soupeřek. Důraznou obranou nutila Rožnovačky k individuálním chybám a ztrátě míče. Stejně tak se jim podařilo mnohokrát zamezit soupeřkám vyhodit z autu nebo při vyhození chybovat.

Radost dělaly děvčata trenérovi a domácím fanouškům rychlým přechodem na útočnou půlku. Mnoho akcí bylo dotaženo až k úspěšnému zakončení. A pokud ne, přešly holky solidně do postupného útoku. Následně dokázaly své soupeřky přehrát rychlou kombinací nebo pěknou individuální akci.

Vzájemné plácnutí
Závěrečné plácnutí
Radost
Společné foto

Nebylo vše jen dobré. Hostující hráčky byly důraznější v soubojích o míč. Často se stávalo, že jedna rožnovská slečna získala míč proti třem našim dívkám. Z toho pak zbytečně hrozilo nebezpečí pro náš koš.

Trenér: “Poslední utkání před vynucenou pauzou bylo našim letošním nejlepším vystoupením. Sešla se forma a dobrá nálada všech děvčat.  Holky hrály uvolněně a s odvahou. Konečně se pokoušely i o individuální řešení situací. Vysokým výhrám pomohla vysoká úspěšnost střelby.”

SK Bruntál vs. TJ Rožnov pod Radhoštěm   74:25   (21:6, 21:2, 20:15, 12:2)

Za úvodní čtyři minuty to bylo 15:0 a bruntálské holky se uklidnily. Jejich fyzicky náročný styl následně lehce polevil. Soupeřky se začaly více prosazovat a hra se vyrovnala. Když druhá čtvrtina přinesla obraz podobný prvním minutám zápasu, bylo o osudu utkání rozhodnuto. V dalším průběhu se do hry více zapojily naše nové hráčky nebo holky po nemoci.

Body: Charvátová Elisabeth 26, Mohelníková Eliška 19, Kutrová Adéla 13, Cibáková Karolína 6, Františáková Daniela 4, Kolářová Adéla 4, Severová Alena 2, Bielčíková Marie, Šibalová Adéla. Trojky: 0:0. Trestné hody: 15/6-19/3. Fauly: 14:12. Rozhodčí: Balušková Veronika, Kuspišová Nikuše.

SK Bruntál vs. TJ Rožnov pod Radhoštěm   99:25   (32:6, 19:10, 26:4, 22:5)

Druhé utkání bylo prakticky rozhodnuto po první čtvrtině. Naše hráčky sice první dvě minuty v obraně trošku lenošily, ale po oddechovém čase se do toho pořádně opřely. Vytvářet tlak vydržely až do závěrečného hvizdu.

Body: Charvátová Elisabeth 24, Kolářová Adéla 22, Mohelníková Eliška 22, Františáková Daniela 14, Severová Alena 6, Cibáková Karolína 5, Kutrová Adéla 4, Šibalová Adéla 2, Bielčíková Marie. Trojky: 0:0. Trestné hody: 19/11-16/3. Fauly: 15:13. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Kuspišová Nikuše.

Trenér: “Nyní je na holkách, zda po přestávce dokáží na dnešní výkon navázat nebo zda nám přestávka uškodí. Na nastávající situaci jsme je postupně připravovali. Myslím, že jsou všechny zodpovědné a že nějaký ten pohyb a cvičení doma zvládnou. Věřím jim. Už mi to většina ukázala na jaře.”