Menu Zavřeno

Holky U14 zahájily ligu úspěšně

žákyně U14

První hrací víkend letošní soutěžní sezóny se představily i naše žákyně U14. Holky zajížděly v sobotu do Havířova a v neděli do Ostravy. Obě utkání se jim povedla. Dvě výhry jim vykouzlily úsměv na rtu.

Skoro roční čekání na soutěžní zápas skončilo. Basketbalová sezóna odstartovala. Jedním z prvních bruntálských týmů, které zasáhly do víkendových bojů, byly mladší žákyně U14.

BK Havířov vs. SK Bruntál   53:70   (13:25, 13:17, 13:11, 14:17)

Zápas se podařilo dobře rozehrát. Základní pětice se po prvním rozkoukávání dostala k požadované hře. Často těžila z rychlého přechodu do útoku. Pod košem dokázala využívat nejvyšší hráčky na hřišti.

Zapojení nových hráček do hry v dalších čtvrtinách naší hru rozházelo. V útoku bylo vidět hodně chybných přihrávek. Ani zpracování míče a doskok nepatřil k naší silné stránce. Hra se vyrovnala a rozdíl skóre se udržoval kolem patnáctí bodů v náš prospěch.

Domácí tým byl běhavý a mnohé hráčky rychlejší než jejich bruntálské obránkyně. Celé utkání se naše holky potýkali s obranou. Rychlé soupeřky byly často zastavovány za cenu našich faulů.

Poslední část přinesla napínavou podívanou. Několik našich chyb a jejich potrestání domácí povzbudil. Havířovské hráčky sebraly poslední zbytky sil a začaly dotahovat. Necelých pět minut před koncem se náš náskok ztenčil na šest bodů. Oddechový čas a návrat bruntálských zkušených hráček na hřiště nám opět získal převahu.

Body: KutrováA. 22, Kolářová A. 12, Mohelníková E. 12, Františáková D. 10, Charvátová E. 6, Severová A. 5, Šibalová A. 3, Balušková V., Bielčíková M., Byrtusová K. Trojky: 0:1. Trestné hody: 33/7-15/3. Fauly: 15:23. Rozhodčí: Ščurek Vojtěch, Chodura Ondřej.

BK Start Ostrava vs. SK Bruntál   10:60   (0:14, 4:14, 4:20, 2:12)

S nedělním soupeřem jsme se utkali koncem prázdnin na turnaji. Naše vyšší výhra mohla způsobit jeho podcenění. Bylo třeba holky usměrnit hned od počátku.

V utkání se tým více zaměřil na důraznou a poctivou práci v obraně. Přesto i zde soupeřky dokázaly odhalovat naše chyby v této činnosti. Některé dívky špatně reagovaly a pozdě přistupovaly ke svým protějškům. Jen slabší úspěšnost při zakončení nedovolovala Ostravankám navyšovat své body.

V útočné fázi byla bruntálská sestava kreativní. Předvedla mnoho pěkných kombinací. Dokázala se popasovat i se zataženou obranou soupeřek. Holky potěšily i řešením hry jedna na jedna.

Body: Kutrová A. 14, Františáková D. 10, Severová A. 10, Kolářová A. 8, Mohelníková E. 8, Šibalová A. 4, Balušková V. , Bielčíková Marie, Byrtusová K. Trojky: 0:0. Trestné hody: 6/0-6/0. Fauly: 6:9. Rozhodčí: Ščurek Vojtěch, Přidal Matouš.

Trenér: “Holky jsem musel pochválit. Všechny se snažily a bojovaly. Hrály kolektivně. Do hry se nebály zapojit čerstvě nacvičované činnosti.  Nové, méně zkušené hráčky, potěšily. Hra je na ně zatím moc rychlá, někdy zazmatkovaly, ale svoji práci odvedly.  Z víkendového vystoupení mám radost.”

Související příspěvky