Menu Zavřeno

Hopsa hejsa do Brandejsa

1906xx Brandys 002

Po týdnu absolvovala děvčata ročníků 2006 a 2007 další turnaj. V Brandýse nad Labem se konal mezinárodní “Brandýský pohár 2019”. Jejich účinkování v kategorii GIRL U13 bylo úspěšné. Přivezla nám bronzové medaile.

Celkem dvanáct týmů bylo rozděleno do čtyř skupin. Naše děvčata byla nalosována do skupiny s domácí sestavou a děvčaty Varnsdorfu.

Jejich úvodní vystoupení s TJ Slovan Varnsdorf bylo vítězné. Proti BK Brandýs nad Labem se nedařilo. Jedna výhra a jedna porážka jim přesto zajistila postup do čtvrtfinále.

V něm je čekala Bižuterie Jablonec. Zápas holky zvládly s přehledem. Následné semifinále s Lokomotivou Karlovy Vary bylo neúspěšné. To je odsoudilo do úspěšného souboje o třetí příčku se Sokolem Nusle.

Informace o zápasech nám na Facebooku podávala jedna z maminek, která doprovázela tým jako fanoušek. Níže si tak dovolíme převzít její komentáře v mírně upravené formě.

Dvojtakt

Po dlouhém cestování nastoupily holky v osm večer ke svému prvnímu turnajovému utkání. Holkám se dařilo v obraně. V útoku vyšlo dost kombinací hoď a běž. “Mnoho zakončení se nepodařilo. Není se čemu divit. Po skoro pětihodinovém cestování, začátek zápasu ve 20:00 hod., v hale byla sauna k zalknutí. Přesto pěkný výkon.

Konečné pořadí

 1. BK Brandýs nad Labem “A”
 2. Loko Karlovy Vary
 3. SK Bruntál
 4. Sokol Nusle
 5. BC Kolín
 6. Bižuterie Jablonec n/N
 7. Pandy Čelákovice
 8. BSK Tatran Kraslice
 9. BK Studánka Pardubice
 10. BK Sojky Pelhřimov
 11. TJ Slovan Varndsdorf
 12. BK Brandýs nad Labem “B”

K druhému zápasu ve skupině nastoupily holky hned v sobotu ráno proti favorizované domácí sestavě. ” … bohužel se prohrál hlavou. Hračky nastoupily už s poraženeckou náladou. Přitom to byl hratelný tým.” Výsledek znamenal postup ze skupiny z druhého místa.

Po obědě čekalo čtvrtfinálové utkání. Pokud chtěly holky bojovat o medaile, musely toto utkání zvládnout. “Obrovská poklona. Holky bojovaly až na krev. Fyzicky náročný zápas proti vyšším tvrdě hrajícím soupeřkám.

V semifinále se střetl bruntálský tým se čtvrtým celkem letošního Národního finále. “Toto byl úplně jiný level hraček. Fakt, fakt těžký. Masakr. Snad všechny hračky o hlavu a více vyšší, jiný fyzický fond. Prohra i přes obrovskou snahu, modřiny, naražená žebra, kotníky, kolena. Ostuda to nebyla. Byla to velká zkušenost.

Společné foro

Holky se chtěly rozloučit s turnajem vítězně. Ta “placka” přece jen lákala. “Nervy až do konce. Boj o každý míč. Adrenalin. Prostě klobouk dolů. Obrovský výkon. A TŘETÍ MÍSTO JE DOMA.

Na celý tým mohl být trenér patřičně hrdý. Ten se prezentoval dobrou obranou. V útoku si vytvářel dost šancí. Vázlo jejich proměňování. Ale holky teprve přešly na vysoké koše a tak bude ještě chviličku trvat, než se střelba srovná.

Bronzová medaile je velmi pěkným úspěchem. Potvrdila úspěšné jaro týmu. Navíc byla Terka Mazalová vybrána do sestavy nejlepší pětky turnaje.

Související příspěvky