Hopsa hejsa do Brandejsa

1906xx Brandys 002

Po týdnu absolvovala děvčata ročníků 2006 a 2007 další turnaj. V Brandýse nad Labem se konal mezinárodní „Brandýský pohár 2019“. Jejich účinkování v kategorii GIRL U13 bylo úspěšné. Přivezla nám bronzové medaile.

Celkem dvanáct týmů bylo rozděleno do čtyř skupin. Naše děvčata byla nalosována do skupiny s domácí sestavou a děvčaty Varnsdorfu.

Jejich úvodní vystoupení s TJ Slovan Varnsdorf bylo vítězné. Proti BK Brandýs nad Labem se nedařilo. Jedna výhra a jedna porážka jim přesto zajistila postup do čtvrtfinále.

V něm je čekala Bižuterie Jablonec. Zápas holky zvládly s přehledem. Následné semifinále s Lokomotivou Karlovy Vary bylo neúspěšné. To je odsoudilo do úspěšného souboje o třetí příčku se Sokolem Nusle.

Informace o zápasech nám na Facebooku podávala jedna z maminek, která doprovázela tým jako fanoušek. Níže si tak dovolíme převzít její komentáře v mírně upravené formě.

pátek 7. 6. 2019

SK Bruntál vs. TJ Slovan Varndsdorf   32:10   (0:0)

Dvojtakt

Po dlouhém cestování nastoupily holky v osm večer ke svému prvnímu turnajovému utkání. Holkám se dařilo v obraně. V útoku vyšlo dost kombinací hoď a běž. „Mnoho zakončení se nepodařilo. Není se čemu divit. Po skoro pětihodinovém cestování, začátek zápasu ve 20:00 hod., v hale byla sauna k zalknutí. Přesto pěkný výkon.

sobota 8. 6. 2019

SK Bruntál vs. BK Brandýs nad Labem   17:32   (0:0)

Konečné pořadí

 1. BK Brandýs nad Labem „A“
 2. Loko Karlovy Vary
 3. SK Bruntál
 4. Sokol Nusle
 5. BC Kolín
 6. Bižuterie Jablonec n/N
 7. Pandy Čelákovice
 8. BSK Tatran Kraslice
 9. BK Studánka Pardubice
 10. BK Sojky Pelhřimov
 11. TJ Slovan Varndsdorf
 12. BK Brandýs nad Labem „B“

K druhému zápasu ve skupině nastoupily holky hned v sobotu ráno proti favorizované domácí sestavě. “ … bohužel se prohrál hlavou. Hračky nastoupily už s poraženeckou náladou. Přitom to byl hratelný tým.“ Výsledek znamenal postup ze skupiny z druhého místa.

SK Bruntál vs. Bižuterie Jablonec nad Nisou   33:18   (0:0)

Po obědě čekalo čtvrtfinálové utkání. Pokud chtěly holky bojovat o medaile, musely toto utkání zvládnout. „Obrovská poklona. Holky bojovaly až na krev. Fyzicky náročný zápas proti vyšším tvrdě hrajícím soupeřkám.

SK Bruntál vs. Lokomotiva Karlovy Vary   18:43   (0:0)

V semifinále se střetl bruntálský tým se čtvrtým celkem letošního Národního finále. „Toto byl úplně jiný level hraček. Fakt, fakt těžký. Masakr. Snad všechny hračky o hlavu a více vyšší, jiný fyzický fond. Prohra i přes obrovskou snahu, modřiny, naražená žebra, kotníky, kolena. Ostuda to nebyla. Byla to velká zkušenost.

neděle 9. 6. 2019

SK Bruntál vs. Sokol Nusle   33:25   (0:0)

Společné foro

Holky se chtěly rozloučit s turnajem vítězně. Ta „placka“ přece jen lákala. „Nervy až do konce. Boj o každý míč. Adrenalin. Prostě klobouk dolů. Obrovský výkon. A TŘETÍ MÍSTO JE DOMA.

Na celý tým mohl být trenér patřičně hrdý. Ten se prezentoval dobrou obranou. V útoku si vytvářel dost šancí. Vázlo jejich proměňování. Ale holky teprve přešly na vysoké koše a tak bude ještě chviličku trvat, než se střelba srovná.

Bronzová medaile je velmi pěkným úspěchem. Potvrdila úspěšné jaro týmu. Navíc byla Terka Mazalová vybrána do sestavy nejlepší pětky turnaje.