Menu Zavřeno

Minižačky U11 si z turnaje přivezly medaily

Minižačky U11

Poslední vystoupení v sezóně 2018/2019 absolvovaly naše nejmladší minižačky U11 v sobotu 8.6.2019 v Mohelnici. Zde odehrály jednodenní turnaj za účasti pěti týmů. Postupně je čekal BK Vyškov, KP Brno, TJ MEZ Mohelnice a BK Blansko.

Naše nejmladší dívky zaslouží obrovskou pochvalu. Nemoc a rodinné záležitosti sestavu pořádně okleštilo. Do Mohelnice na turnaj MoheMiniBa tak v sobotu cestovalo jen sedm statečných.

Turnaj byl velice vyrovnaný a napínavý. Z deseti utkání skončily čtyři o pouhý jeden bod. Až poslední utkání rozhodlo o rozdělení medailí. Nejvíce se dařilo domácí sestavě, která neutrpěla porážku. Druhé místo, s jednou porážkou, patřilo BK Vyškov.

Vyhazování
Protažení
Pozdrav

Zbývající tři týmy měli po jedné výhře. O konečném pořadí tak rozhodovalo celkové skóre. Náš tým odehrál vyrovnaná utkání a porážky nebyly vysoké. Díky naši vyšší výhře s BK Blansko si tak zajistil nejlepší skóre z daných tří týmů a získal bronzové medaile.

SK Bruntál vs. BK Vyškov   24:28   (8:6, 7:4, 3:6, 6:12)

Děvčatům se podařila první polovina utkání. Holky celkem slušně bránily, v útoku měly chuť dávat body. Vypracovaly si malý náskok a ten udržovaly až do poloviny poslední části. V závěru již docházely síly. Dva koše obdržely v poslední minutě a utkáni tak prohrály.

Body: Kutrová Adéla 9, Severová Alena 6, Zatloukalová Agáta 5, Charvátová Elisabeth 4, Balušková Valerie, Františáková Daniela, Tesařová Tereza. Trestné hody: 17/8-2/0. Fauly: 10:15.

BK Blansko
Plácnutí
Tabulka

SK Bruntál vs. KP Brno   22:23   (6:13, 6:2, 6:6, 4:2)

O osudu utkání rozhodla nevydařena první čtvrtina. Nedařilo se proměňování šancí. Soupeřky byly v tomto šikovnější. V dalším průběhu se holky snažily o zvrat. Postupně ukrajovaly z náskoku soupeřek. Poslední naše střela pár vteřin před koncem se vykroutila z koše.

Body: Kutrová Adéla 12, Zatloukalová Agáta 5, Balušková Valerie 2, Charvátová Elisabeth 2, Tesařová Tereza 1, Františáková Daniela, Severová Alena. Trestné hody: 10/4-7/3. Fauly: 9:8.

SK Bruntál vs. TJ MEZ Mohelnice   16:33   (4:0, 0:16, 8:3, 4:14)

V tomto utkání nás porazila hráčka č.10, která nastupovala v sudých čtvrtinách. Holky jakoby se ji bály. Byla trošku vyšší a silovější. Nedokázaly ji bránit. V mnoha případech se naše hráčky k obraně soupeřek ani nedostaly.

Body: Charvátová Elisabeth 8, Kutrová Adéla 2, Severová Alena 2, Tesařová Tereza 2, Zatloukalová Agáta 2, Balušková Valerie, Františáková Daniela. Trestné hody: 4/0-4/1. Fauly: 2:10.

Nástup
Zástup
Trenérka

SK Bruntál vs. BK Blansko   28:19   (9:2, 6:6, 7:9, 6:2)

Trenérky byly zvědavé, kolik sil se holkám podaří ještě najít. A byly mile překvapené. Úvodní část zvládly ve vysokém tempu, s dobrou obranou a slušným útokem. Vypracovaly si náskok, který je hodně povzbudil. V dalším průběhu mačkaly ze sebe co se dalo, aby náskok neztratily a neskončily poslední. Nakonec z toho byla vyšší výhra a nečekaná bronzová medaile.

Body: Kutrová Adéla 10, Severová Alena 6, Charvátová Elisabeth 4, Tesařová Tereza 4, Zatloukalová Agáta 4, Balušková Valerie, Františáková Daniela. Trestné hody: 6/2-3/0. Fauly: 10:10.

All-Stars
Předání cen
Společná

Trenéry jednotlivých týmů byla do nejlepší pětky turnaje vybrána i naše Adélka Kutrová. Ta se zároveň stala s 33 body nejlepší bruntálskou střelkyni na turnaji.

Z turnaje odjížděl celý tým velice spokojený. Předvedený výkon, bojovnost a nasazení sklidil uznání i dalších účastníků turnaje. Zvládnout čtyři zápasy během jednoho dne v sedmi hráčkách si to zasloužilo.

Související příspěvky