Menu Zavřeno

Žačky U15 přivezly ze Žďáru druhou příčku

žačky na turnaji

Po koronavirové přestávce se bruntálské žákyně U15 zúčastnily turnaje ve Žďáru nad Sázavou. Postupně se utkaly s  družstvy Jablonec nad Nisou, Pelhřimov a  domácím Žďárem. V zápasech poprvé vyvětraly i své nové dresy.

Z Bruntálu holky vyjížděly brzy ráno. Cesta byla úmorná, nejen délkou, ale hlavně horkem. S postupem času to děvčata pociťovala stále silněji. 

Na turnaji odehrály postupně tři utkání. Ve svém úvodním se musely popasovat s výškovou převahou jabloneckých soupeřek. Do utkání vletěly nabuzené po dlouhé zápasové pauze. Rychlou kombinační hrou si připsaly první výhru.

V zápase s Pelhřimovem ukazovaly svou herní převahu od první minuty. Všechny holky se pokoušely zakončovat a zapsat do střeleckých statistik. Vysoká výhra je posunula do souboje o celkové prvenství.

V posledním utkání nestačily Bruntalačky na domácí sestavu. Již se více projevovala únava, kde se sečetly předchozí zápasy, horko a brzké vstávání s dlouhým cestováním. Přesto se holky snažily bojovat do posledního koše.

SK Bruntál vs. Bižuterie Jablonec nad Nisou 75:30

Body: Mazalová Tereza 14,  Franková Viola 10, Šimová Melánie 10, Mičková Markéta 7, Rollerová Magdalena 7, Chlebiková Nela 6, Vaculíková Jana 6, Sobotková Anna 4,  Žerotínská Adéla 4, Drápalová Barbora 3, Mohelníková Eliška 2, Němcová Michaela 2. 

SK Bruntál vs. BK Sojky Pelhřimov 100:50

Body: Mičková Markéta 14,  Sobotková Anna 14, Rollerová Magdalena 12, Šimová Melánie 10, Franková Viola 8, Chlebiková Nela 8, Mazalová Tereza 8, Němcová Michaela 8, Vaculíková Jana 8, Mohelníková Eliška 3, Žerotínská Adéla 3, Drápalová Barbora 2.

SK Bruntál vs. BK Vlčice Žďár nad Sázavou 55:76

Body: Chlebiková Nela 15, Šimová Melánie 9, Mičková Markéta 7, Němcová Michaela 6, Vaculíková Jana 6, Drápalová Barbora 3, Sobotková Anna 3, Franková Viola 2, Mohelníková Eliška 2, Rollerová Magdalena 2.

Po dvou výhrách a jedné porážce si nakonec holky vezly do Bruntálu druhou příčku. Trenér Jiří Svoboda byl s předvedenou hrou a výkonem spokojený. Zvláštní soutěžní sezónu 2019/2020 holky zakončily pěkným představením. A my jim držíme palce, aby po prázdninách na žďárské vystoupení dokázaly navázat.

Související příspěvky