Menu Zavřeno

Sezóna 2023/2024 začíná otevírat vrátka

Blížící se basketbalová sezóna 2023/2024 přináší do našeho klubu SK Bruntál vzrušení a očekávání. Naše klubová paleta bude skvěle zastoupena celkem šesti týmy v různých věkových kategoriích. Ať už jde o naše muže, ženy, kadetky U17, žáky U15 nebo žákyně U15 a U14, všichni hráči a hráčky budou důležitými součástmi naší basketbalové rodiny.

Tato široká reprezentace týmů nám umožní prožít bohatou sezónu plnou soutěží, tréninků a sportovního ducha. Jsme připraveni pracovat společně, podporovat se navzájem a dosahovat úspěchů ve jménu našeho klubu. Se zápalem očekáváme, co nám blížící se sezóna přinese a těšíme se na to, jak se naši hráči a hráčky budou prezentovat na hřištích.

Muži

Náš basketbalový tým mužů po odmlce vstupuje s novou energií do Severomoravské ligy 2. třídy. Sestava je pestře smíšená – od zkušených hráčů až po mladé kadety. Naši vlastní odchovanci však tvoří páteř týmu. Spojuje je vášeň k basketbalu a odhodlání vrátit se do hry. Tým vytváří silné pouto mezi zkušeností a mladou energií, což slibuje zajímavou sezónu. Spolu s fanoušky věříme, že návrat mužského basketbalu do našeho města bude úspěšným dobrodružstvím. Brzy uvidíme, jak bude tým bojovat na palubovce o vítězství.

Ženy

Tým žen je sestaven převážně z hráček kategorie U17. I když pro ně tato soutěž představuje doplňkovou část sezóny, jsou hráčky plné nadšení a odhodlání. Tým se chystá vstoupit do Severomoravské ligy, kde se utká s konkurencí ze širokého regionu. Hráčky budou mít příležitost zdokonalovat své dovednosti a získávat herní zkušenosti.

Kadetky U17

Naše kadetky U17 jsou plné odhodlání a nadšení, protože po dvou letech v dorostenecké lize přechází na novou úroveň soutěže – do Nadregionální ligy. I přes krok dolů v hierarchii je tým plně motivován ukázat svůj potenciál. Sestavu týmu tvoří děvčata narozená v roce 2007 a mladší. I přes “sešup” dolů má tým hlad po úspěchu a chce se zlepšovat každým zápasem.

Přeji všem našim týmům mnoho úspěchů a radosti v nadcházející basketbalové sezóně. Ať vám každý zápas přinese nové zkušenosti, radost ze hry a předvedete svůj nejlepší výkon. Buďte hrdi na to, co reprezentujete a jak reprezentujete náš klub. Držím vám palce a věřím, že dosáhnete skvělých výsledků!

Žáci U15

Tým žáků U15 představuje generaci mladých hráčů narozených v roce 2009 a mladších. Většina chlapců teprve začíná svou cestu ve světě basketbalu a má málo nebo žádné zkušenosti na hřišti. Tým se však nezalekne výzev, které přináší nová sezóna. Hlavním cílem týmu je získávat cenné herní zkušenosti a postupně se zdokonalovat. I když se jedná o tým s minimálními herními zkušenostmi, hráči jsou plní nadšení a odhodlání. Tato sezóna bude pro ně zásadním krokem ve vývoji jejich basketbalových schopností.

Žákyně U15

Družstvo žákyň U15 je složen z talentovaných dívek narozených v roce 2009 a mladších. Pro většinu hráček jde o doplňkovou soutěž. Tým se chystá zúčastnit Nadregionální ligy U15, kde budou mít příležitost zdokonalovat své dovednosti a získávat cenné herní zkušenosti. I přes doplňkový charakter soutěže se hráčky budou snažit ukázat svůj potenciál a soutěžit na plno.

Žákyně U14

Mladší žákyně U14 jsou pestrým mixem talentovaných hráček narozených v roce 2010 a mladších. Kromě hráček z Bruntálu tým oživují i děvčata z Basketek Krnov a BK Start Ostrava. Společně se chystají na účast v Žákovské lize U14. Tato spolupráce posiluje týmový duch a nabízí hráčkám šanci získat cenné zkušenosti v soutěži.

Přípravka

Naše basketbalová přípravka je otevřená pro chlapce a děvčata narozená v roce 2014 a mladší. Hlavním cílem je poskytnout základní všeobecnou přípravu a naučit děti první kroky v basketbalu. Tým se zaměřuje na vývoj koordinačních schopností, pohybových dovedností a základních prvků basketbalového sportu. Přípravka je místem, kde se děti učí hrát v týmu, respektovat pravidla a těšit se z pohybu. Trenéři vytvářejí zábavné a vzdělávací tréninky, které podporují rozvoj dětí a zároveň vytvářejí lásku k basketbalu. Mladí hráči a hráčky mají možnost objevovat svůj potenciál a budovat silné základy pro svou sportovní budoucnost.

Související příspěvky