Ženy začaly nový rok v Severomoravské lize úspěšně

V prvním utkání roku 2019 v Severomoravské lize přivítaly ve čtvrtek ženy na domácí palubovce sousedky z Krnova. I přes rozpačitý úvod dovedly utkání k zasloužené výhře.

Šestičlenná sestava hostujících hráček v prvních minutách utkání pěkně “kousala”. Ještě plné sil provětrávaly soupeřky dobrým pohybem naši nesoustředěnou obranu. Snadno si vytvářely pozice pro střelbu a dobře zakončovaly.

Naše útočná hra byla pomalejší, na druhou stranu se dařilo přesně střílet z dlouhé vzdálenosti. Domácí tým měl často problém s obranou soupeřek ve vymezeném území. Mnoho našich chyb vznikalo špatným postavením bránící hráčky nebo malým důrazem.

Od druhé čtvrtiny přidala bruntálská děvčata do své hry lepší pohyb. Projevilo se to zkvalitněním obranné činnosti. Vedlo to ke změně poměru sil na hřišti. Do zakončení se odvažovalo více našich hráček. Mírná herní převaha přinášela postupné navyšování vedení. Soupeřky se s přibývajícím časem většinou spoléhaly jen na zakončování z rukou své nejzkušenější hráčky. Proti zlepšené obraně se mladší hráčky střelecky tolik neprosazovaly.

Utkání bylo dobrou přípravou na nadcházející víkendové boje v 2.lize.

SK Bruntál B vs. Lokomotiva Krnov   77:52   (19:17, 22:12, 15:12, 21:11)

Body: Mazalová Petra 19, Jedličková Kateřina 18, Kuzmová Kateřina 11, Šandová Michaela 11, Jedličková Anna 7, Barnetová Nikol 5, Kuspišová Nikol 4, Ječmenová Julie 2, Balušková Veronika. Trojky: 9:3. Trestné hody: 12/8-14/5. Fauly: 13:12. Rozhodčí: Čarnecký M.