Přehled týdne (10. 2. – 16. 2. 2020)

Mic 42

V posledních dnech je nejtěžším soupeřem basketbalistů chřipkový virus. Ten zapříčinil odložení mnoha utkání. Z bruntálských týmů zůstali ve hře jen junioři a ženy. Kluci sice prohráli, ale do finálové skupiny postoupily z první příčky. Ženy v Čechách bodovaly naplno a dále vedou tabulku.

Kadeti U17

neděle, 16. 2. 2020

SK Bruntál vs. BK Opava B   72:77   (19:18, 17:20, 11:20, 25:19)

V posledním utkání základní skupiny rozhodla o vítězství pro hosty vyrovnanější lavička a větší touha po úspěchu. I přes porážku postoupili bruntálští mladíci do skupiny o 1. až 6.místo Nadregionální soutěže. V ní se představí tři nejlepší týmy z každé ze dvou skupin. Společně s Bruntálem postupuje ze stejné skupiny BK NH Ostrava B a BK Opava B, z druhé skupiny BK Příbor B, SKB Zlín a BK Lipník nad Bečvou. Vzájemné výsledky se započítávají. Bruntál si tak bere sebou dvě výhry a dvě porážky.

Body: Frank Vojtěch 29, Šesták Matěj 20, Krpec Tobiáš 19, Svatoň František 2, Zdráhal Marek 2, Kolomý Tadeáš, Kotásek Michal, Matela Štěpán, Svozil Milan. Trojky: 3:4. Trestné hody: 35/11:14/7. Fauly: 17:22. Rozhodčí: Klapetek René, Nevřela Tomáš.

Ženy

sobota, 15. 2. 2020

TJ Slovan Litoměřice vs. SK Bruntál   47:88   (13:29, 16:13, 13:19, 5:27)

Úvodní utkání finálové části zvládly naše ženy bez větších komplikací. Své soupeřky od první minuty přehrávaly dobrou obranou, rychlým přechodem do útoku a úspěšnou tříbodovou střelbou. Jedinou kaňkou na povedeném vystoupení je zranění jedné z našich hráček.

Body: Jedličková Kateřina 19, Šandová Michaela 19, Hradilová Jana 17, Kuzmová Kateřina 12, Mazalová Petra 10, Samsonová Hana 7, Ječmenová Julie 4. Trojky: 3:12. Trestné hody: 14/6:15/4. Fauly: 15:18. Rozhodčí: Anton Karel, Rom Daniel.

TJ Lokomotiva Liberec I vs. SK Bruntál   79:86   (11:27, 20:18, 12:19, 36:22)

Jen díky velké bojovnosti v závěru zápasu uhájily Bruntalačky konečnou výhru. K té daly základ výbornou první čtvrtinou. I nadále tak zůstaly v soutěži bez porážky.

Body: Kuzmová Kateřina 21, Hradilová Jana 20, Šandová Michaela 20, Jedličková Kateřina 14, Samsonová Hana 9, Ječmenová Julie 2. Trojky: 8:9. Trestné hody: 24/19:22/15. Fauly: 17:19. Rozhodčí: Scholze Michal, Kult Michal.