Přehled týdne (14. 9. – 19. 9. 2020)

Mic 41

Do svých ligových soutěží vstoupily i naše ženy a mladší žačky U14. Ženy si v sobotu poradily s Litomyšlí a v neděli se Žďárem. Děvčata U14 se musela smířit s porážkou od olomouckých soupeřek. Mladší minižačky U12 a kadetky U17 musely svá utkání ze zdravotních důvodů odložit.

Ženy

Z úspěšné sestavy minulého ročníku zůstalo  v domácí sestavě šest hráček – Jana Hradilová, Kateřina Jedličková, Julie Ječmenová, Denisa Klimenková, Petra Mazalová Petra a hrající trenérka Michaela Šandová. Tuto šestici doplnily tři mladé hráčky. Domácí odchovankyně, věkem kadetka, Nela Harabišová a dvě krnovské juniorky – Hana Chytilová a Adéla Sýkorová.

sobota, 19. 9. 2020

SK Bruntál vs. ADFORS Basket SECCON Litomyšl   83:50   (22:17, 23:18, 21:11, 17:4)

Pro domácí sestavu šlo o první utkání od jarního zastavení soutěží. V úvodních minutách se nerozehranost projevovala v drobných nepřesnostech a horší spolupráci. S postupem času si děvčata na sebe začala zvykat. Hra se zpřesnila, v kombinacích si  holky lépe rozuměly. Mohly se opřít o úspěšnou tříbodovou střelbu. Po poločasové přestávce již domácí tým plně opanoval zápas a připsal si úvodní výhru v soutěži.

Body: Hradilová Jana 18, Jedličková Kateřina 18, Mazalová Petra 18, Šandová Michaela 18, Ječmenová Julie 8, Sýkorová Adéla 2, Chytilová Hana 1, Harabišová Nela, Klimenková Denisa. Trojky: 9:5. Trestné hody: 17/12:13/5. Fauly: 19:15. Rozhodčí: Kremser Jakub, Giecek Adam.

neděle, 20. 9. 2020

SK Bruntál vs. Vlčice Žďár nad Sázavou   78:43   (17:21, 23:8, 16:6, 22:8)

Soupeřky dorazily k utkání pouze v šesti hráčkách. Při plných fyzických silách dokázaly bruntálskou sestavu přehrávat a to díky dobré práci pod košem. V útoku dokázala zkušená žďárská pivotka zakončovat či sbírat na sebe fauly, v obraně nás nepouštěla do nájezdů.

Ženy

Rozdíl byl i v kombinační hře obou týmů. Vlčice působily více sehraněji. Bruntálskému týmu to trošku vázlo. Občas si holky nerozuměly.  Často se v první čtvrtině  uchylovaly ke střelbě z větší vzdálenosti. Obrana špatně zachytávala nájezdy do bedny.

Od druhé části se začala projevovat malá lavička soupeřek. Vlčicím s přibývajícím časem docházely síly. Bruntalačky získávaly převahu. Ke konci poločasu se domácí dostaly do vedení. V dalším průběhu již soupeřky nekladly tolik odporu. Náskok domácích se postupně navyšoval.

Body: Mazalová Petra 23, Jedličková Kateřina 17, Hradilová Jana 10, Ječmenová Julie 10, Šandová Michaela 9, Klimenková Denisa 5, Harabišová Nela 2, Sýkorová Adéla 2, Chytilová Hana. Trojky: 9:4. Trestné hody: 4/3:14/7. Fauly: 17:12. Rozhodčí: Kremser Jakub, Giecek Adam.

Mladší žákyně U14

SK Bruntál vs. OSK Olomouc   34:88   (12:15, 7:18, 8:38, 7:17)

Žačky U14

S hostující sestavou se děvčatům dařilo držet krok pouze v prvním poločase. Holky hrály důrazně a svižně, čímž zaskočily olomoucké hráčky. Těm se naopak dařilo využívat lepší práci pod koši.

S koncem druhé části již začaly ubývat bruntálským žačkám síly. Projevovala se početnější lavička soupeřek, které se nás od počátku snažily častým střídáním utahat. Stále se domácí holky snažily bojovat, ale důraz slábl, rychlost klesala.  Soupeřky postupně začaly na hřišti dominovat. S přehledem si dokráčely k zasloužené výhře.

Body: Mazalová Tereza 14, Kutrová Adéla 8, Němcová Michaela 6, Vaculíková Jana 4, Mohelníková Eliška 2, Charvátová Elisabeth, Cibáková Karolína, Františáková Daniela. Trojky: 0:2. Trestné hody: 10/4-9/2. Fauly: 10:7. Rozhodčí: Kremser Jakub, Giecek Adam.