Menu Zavřeno

Kadetky vstoupily do soutěže vysokou výhrou

201003 Kadetky U17

Nečekaně jednoznačný průběh mělo utkání našich děvčat v nadregionální soutěži kadetek U17. Hostující Příbor přehrály rozdílem třídy a úspěšně tak vstoupily do letošní sezóny.

První kolo soutěže musely bruntálské hráčky odložit z důvodu onemocnění děvčat soupeřek z Ostravy. Dočkaly se až v prvním říjnovém víkendu, kdy na svém hřišti přivítaly soupeřky z Příbora. 

SK Bruntál vs. BK Příbor   101:29   (21:11, 21:8, 33:4, 26:6)

Oba týmy se musely obejít bez několika svých opor. Hostující sestava čítala pouze osm dívek, domácí sestava ještě o jednu hráčku méně.

Již při rozcvičování budily věkově starší a fyzicky vyspělejší soupeřky respekt. Náš žákovský tým doplňovala pouze jedna věkově odpovídající hráčka, která se k týmu přidala teprve dva dny před utkáním po více jak roční tréninkové pauze.

I přes počáteční nervozitu se Bruntalačky na soupeřky vrhly s odhodláním. Dařily se rychlé přechody do útoku a následná rychlá kombinace. Většina hráček měla vysoké procento úspěšnosti střelby.

S  přibývajícím časem ustupovala  nervozita.  Holky se více osmělovaly k individuálním akcím i náročnější střelbě. Bruntál i v menším počtu působil svěžeji. Po celé utkání dokázal hrát důrazněji v obraně a vyrážet k rychlým kontrům. To se v druhém poločase projevilo jednoznačnou dominanci na hřišti.

Zaslouženou výhru po výborném představení diváci ocenily. Dobrou náladu a nadšení si pak některé dívky přenesly i do odpoledního utkání žaček U14 v Havířově.

Body: Mazalová Tereza 23, Němcová Michaela 21, Chlebíková Nela 17, Šimová Melánie 16, Rollerová Magdalena 14, Mičková Markéta 8, Oravcová Lucie 2. Trojky: 3:1. Trestné hody: 19/6-20/6. Fauly: 15:12. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Kuspišová Nikol.

Související příspěvky