Ženy v obou soutěžích bez porážky

Ženy (191017)

Stoprocentní úspěšnost si v obou soutěžích drží bruntálské ženy. Nejprve ve čtvrtek v Severomoravské lize zdolaly krnovské hráčky. K sobotnímu utkání 2.ligy zajížděly do Příbora, kde je čekal posílený domácí tým. I tento zápas byl pro ně vítězný.

Ženy

sobota, 19. 10. 2019

BK Příbor vs. SK Bruntál   69:84   (16:16, 18:26, 18:23, 17:19)

Úvod utkání  přinesl spíše oťukávání, bez přesné střelby. Bruntálským hráčkám se podařil dát první koš ze hry až v šesté minutě. Dobrým doskokem a další přesnou střelbou získaly i mírné vedení. Díky několika nepřesnostem jej do konce čtvrtiny dokázaly domácí smazat.

Od druhé čtvrtiny začaly hostující hráčky získávat pevnější půdu pod nohama. Zrychlily a zpřesnily útočné kombinace. Lépe si hlídaly prostor pod oběma koši. Více se tlačily do zakončení, které soupeřky často zastavovaly pomocí faulů. Pomalu se vzdalovaly příborským hráčkám.

Po poločasové přestávce ještě zvýšil Bruntál svůj tlak. Zorganizoval lépe obranu, což mu přineslo několik zisků míče. K zakončení se díky často faulujícím soupeřkám dostával hůř. Trestné hody se dařily, ze hry to bylo trošku horší. Rozdíl ve skóre poskočil ve prospěch hostujícího týmu. V závěru čtvrtiny došlo k polevení a domácí družstvo dokázalo čtrnáctibodový náskok korigovat.

Před poslední části bylo vše ještě otevřené. Stačil by mírný výpadek a vedení by mohlo rychle zmizet. Oběma soupeřům se postupně vyfaulovaly  hráčky a do hry se dostávala širší lavička. Bruntálský útok byl stále nebezpečný. I obrana si plnila své úkoly. Vedení tak pozvolna narůstalo. Mírné polevení v posledních minutách již bruntálský tým o zaslouženou výhru nepřipravilo.

Body: Hradilová Jana 20, Šandová Michaela 18, Mazalová Petra 14, Kuzmová Kateřina 11, Jedličková Kateřina 10, Klimenková Denisa 6, Samsonová Hana 5, Ječmenová Julie. Trojky: 5:4. Trestné hody: 34/22-36/30. Fauly: 27:25. Rozhodčí: Menšík Jan, Sýkora Václav.

Ženy B

čtvrtek, 17. 10. 2019

SK Bruntál B vs. Lokomotiva Krnov   82:41   (18:10, 27:15, 20:4, 17:12)

Bruntálský tým byl velkým favoritem. Krnov přijel k utkání s mladou sestavou. Žádné velké drama neproběhlo. Oba týmy odehrály utkání v poklidu. Výsledek skončil podle předzápasového očekávání.

Body: Jedličková Kateřina 17, Kuzmová Kateřina 17, Šandová Michaela 12, Ječmenová Julie 11, Mazalová Petra 11, Samsonová Hana 8, Kuspišová Nikol 4, Balušková Veronika 2, Harabišová Nela. Trojky: 8:0. Trestné hody: 2/2-8/3. Fauly: 7:1. Rozhodčí: Šesták Matěj.