Přehled týdne (14. 10. – 20. 10. 2019)

Souboj o míč

Dařilo se dívčím týmům. Ženy přehrály v 2.lize Příbor a v Severomoravské lize Krnov. Žačky U14 zdolaly v žákovské lize děvčata z Valašského Meziříčí a Olomouce. Chlapecká družstva tentokrát úspěšná nebyla. Kadeti U17 i minižáci U12 podlehli havířovskému Startu.

Ženy

sobota, 19. 10. 2019

BK Příbor vs. SK Bruntál   69:84   (16:16, 18:26, 18:23, 17:19)

Hostující hráčky jely do Příbora s cílem navázat na povedený start do letošní sezóny. Domácímu týmu se zase do soutěže vstup nepodařil a tak věřil v první výhru. Od úvodních minut byla hra velmi vyrovnaná. Bruntálskému týmu se podařilo několikrát lehce odskočit. Domácí hráčky se dokázaly dotáhnout. Od konce druhé části došlo ke zlomu. Příbor nedokázal již zareagovat na šňůru Bruntálu, který se tak trhl a v dalším průběhu si postupně vypracoval důležitý náskok.

Body: Hradilová Jana 20, Šandová Michaela 18, Mazalová Petra 14, Kuzmová Kateřina 11, Jedličková Kateřina 10, Klimenková Denisa 6, Samsonová Hana 5, Ječmenová Julie. Trojky: 5:4. Trestné hody: 34/22-36/30. Fauly: 27:25. Rozhodčí: Menšík Jan, Sýkora Václav.

Ženy B

čtvrtek, 17. 10. 2019

SK Bruntál B vs. Lokomotiva Krnov   82:41   (18:10, 27:15, 20:4, 17:12)

Proti mladému krnovskému týmu byla domácí sestava velkým favoritem. Svou úlohu začala naplňovat od první minuty. Utkání pojala jako přípravu na víkendový zápas 2.ligy. K výraznému vítězství došla bez sebemenších problémů.

Body: Jedličková Kateřina 17, Kuzmová Kateřina 17, Šandová Michaela 12, Ječmenová Julie 11, Mazalová Petra 11, Samsonová Hana 8, Kuspišová Nikol 4, Balušková Veronika 2, Harabišová Nela. Trojky: 8:0. Trestné hody: 2/2-8/3. Fauly: 7:1. Rozhodčí: Šesták Matěj.

Kadeti U17

sobota, 19. 10. 20199

O konečném výsledku se rozhodlo přesně se závěrečnou sirénou. Za vyrovnaného stavu se domácí dopustili faulu, který hostující hráč potrestal dvěma úspěšnými trestnými hody.

SK Bruntál vs. TJ Start Havířov   84:86   (20:17, 19:25, 30:14, 15:30)

Žačky U14

SK Bruntál vs. Basket Valmez   60:37   (19:4, 10:3, 13:20, 18:10)

Domácí žákyně hýřily aktivitou. Dobrá obrana a rychlá útočná kombinace v prvním poločase úplně “odstřelila” soupeřky. Ty se zmohly pouze na sedm bodů. V třetí části dal domácí trenér větší příležitost méně zapojeným hráčkám. Děvčata z Meziříčí trošku zabrala a dokázala stav korigovat. V poslední čtvrtině bruntálský tým opět zabral a nepřipustil komplikace.

Body: Mazalová Tereza 18, Němcová Michaela 12, Rollerová Magdalena 8, Žerotínská Adéla 8, Barusel Anežka 6, Drápalová Barbora 4, Franková Viola 2, Mičková Markéta 2, Duhajská Barbora, Chlebíková Nela, Šestáková Tereza, Vaculíková Jana. Trojky: 1:0. Trestné hody: 15/3:22/7. Fauly: 18:16. Rozhodčí: Kavan Jonáš, Klapetek René.

neděle, 20. 10. 2019

SK Bruntál vs. OSK Olomouc   52:29   (13:6, 13:10, 7:4, 19:9)

Na tradiční olomoucké “kolečko” se bruntálské dívky připravily velmi dobře. Své soupeřky moc nepouštěly k výraznějšímu ohrožení koše. Ty se tak trápily se svým, spíše házenkářským, pobíháním a přihráváním na perimetru. Ke hře 1 na 1 moc odvahy neměly. Naproti tomu byl bruntálský útok odvážnější a nápaditější.

Body: Mazalová Tereza 13, Němcová Michaela 11, Žerotínská Adéla 7, Chlebíková Nela 6, Rollerová Magdalena 5, Drápalová Barbora 4, Mičková Markéta 4, Franková Viola 2, Barusel Anežka, Šestáková Tereza, Vaculíková Jan. Trojky: 2:1. Trestné hody: 27/8:17/4. Fauly: 19:24. Rozhodčí: Kavan Jonáš, Klapetek René.