Přehled týdne (21. 10. – 27. 10. 2019)

Bruntal Krnov

Bruntál vs. Krnov 0:4. Během týdne se hrála pouze derby s Krnovem v kategorii žactva U15. Jak chlapci, tak děvčata nedokázali protivníky v žádném utkání zdolat. Náš okresní soused tak byl stoprocentní.

Žačky U15

úterý, 22. 10. 2019

SK Bruntál vs. Lokomotiva Krnov   54:61   (12:12, 12:7, 17:28, 9:3, 4:11)

Stačilo proměnit poslední “samostatný nájezd” v základní hrací době a domácí tým mohl být spokojenější. Jeho provedení však korespondovalo s průběhem celého utkání. Hodně šancí bylo nevyužito. Hostující hráčky dokázaly zablokovat hodně našich špatně provedených střel. K tomu se podařilo přidat několik neproměněných dvojtaktů.

Bruntálská děvčata si do poločasu vypracovala mírný náskok. V třetí části Krnovačky využily několik našich chyb. Šance lépe proměňovaly a tak převrátily vedení na svou stranu. Podařilo se ještě vyrovnat a mít poslední šanci. V prodloužení ale již chyběly síly.

Body: Mazalová Tereza 12, Rollerová Magdalena 10, Chlebíková Nela 8, Sobotková Anna 8, Žerotínská Adéla 5, Mičková Markéta 3, Barusel Anežka 2, Franková Viola 2, Němcová Michaela 2, Vaculíková Jana 2. Trojky: 0:0. Trestné hody: 33/12:26/9. Fauly: 20:21. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Balušková Veronika.

pátek, 25. 10. 2019

Lokomotiva Krnov vs. SK Bruntál   47:37   (15:14, 14:12, 6:5, 12:6)

V odvetě se podařilo bruntálským hráčkám jít v úvodních minutách do pětibodového vedení. To do konce první části neudržely díky nepřesné střelbě trestných hodů. Krnov se dostal do vedení, které si udržoval po zbytek utkání. Hostujícímu týmu se sice podařilo tři minuty před koncem dostat na rozdíl jednoho koše, ale v závěru nedokázal proměňovat své šance. Doplatil tak opět na nízkou úspěšnost zakončení.

Body: Mazalová Tereza 8, Němcová Michaela 7, Mičková Markéta 6, Rollerová Magdalena 6, Sobotková Anna 5, Žerotínská Adéla 3, Vaculíková Jana 2, Barusel Anežka, Franková Viola, Chlebíková Nela. Trojky: 0:0. Trestné hody: 15/9:18/5. Fauly: 17:17. Rozhodčí: Martin Čarnecký, Kateřina Jedličková.

Žáci U15

V obou utkáních se bruntálské sestavě podařilo do zápasu dobře vstoupit. V obou utkáních svou šanci začali kluci ztrácet v druhé čtvrtině. Ani jeden z týmů nepraktikoval rychlejší přechod na útočnou polovinu. Hrálo se tak převážně do připravených obran. Tento styl hry více vyhovoval krnovskému družstvu, které bylo důraznější, silovější, s lepší střelbou ze střední a větší vzdálenosti. Krnov také vyprodukoval podstatně méně individuálních chyb.