Žačky U14 přivezly jednu výhru

žačky U14

O víkendu odehrály žačky U14 zápasy na palubovkách týmů z opačného konce tabulky. V sobotu si s přehledem v Havířově připsaly první výhru. V neděli byly Frýdku-Místku schopné odolávat pouze v první čtvrtině.

BK Havířov vs. SK Bruntál   52:105   (18:25, 2:41, 20:18, 12:21)

Zkušenější hráčky v našem týmu si do Havířova přivezly dobrou náladu z dopoledního zápasu kadetek v Bruntále. Do zápasu naskočily s odhodláním uhrát solidní výsledek.

Po celé utkání se dařilo rychle kombinovat. Děvčata se často odvažovala hrát jedna na jedna. Dařila se i střelba ze střední vzdálenosti.

Tým soupeřek táhla převážně jen hráčka č. 23, kterou se nám nedařilo příliš bránit. Dokázala nám nastřílet celkem 32 bodů. V druhé čtvrtině, kdy tato hráčka nehrála, byl domácí tým prakticky neškodný a Bruntálu se podařilo vybudovat výrazné vedení.

V poslední čtvrtině se holky snažily o dosažení stobodové hranice, aby napodobily úspěšné starší spoluhráčky. To se jim podařilo. Po výborném výkonu odjížděly domů s první soutěžní výhrou. Do střelecké listiny se zapsaly všechny hráčky týmu.

Body: Mazalová Tereza 20, Mičková Markéta 17, Charvátová Elisabeth 16, Němcová Michaela 13, Drápalová Barbora 12, Kolářová Adéla 10, Mohelníková Eliška 8, Cibáková Karolína 4, Kutrová Adéla 3, Františáková Daniela 2. Trojky: 0:1. Trestné hody: 15/6-26/12. Fauly: 19:16. Rozhodčí: Holubek T., Klapetek R.

BK Frýdek-Místek vs. SK Bruntál   84:47   (14:20, 32:5, 21:12, 17:10)

Soustředěně začaly naše holky i nedělní utkání. Proti favoritovi tým slušně bránil, v útoku předvedl několik pěkných akcí. Domácí hráčky působily trošku zakřiknutě, čehož se nám podařilo v první části využít.

Dobře rozehranou partii “zazdily” Bruntalačky v další čtvrtině. V útoku kupily jednu chybu na druhou. Domácí hráčky rychle pochopily, že naše méně zkušené dívky v druhé pětce mají občas problémy sami se sebou. Velké množství kroků, nepřesných přihrávek, odhozených míčů a špatná střelba byla voda na jejich mlýn. Hostujícím hráčkám chyběl důraz, nápad a hlavně odvaha.

Po poločasové přestávce se utkání již prakticky jen dohrávalo. Nechali jsme odpočívat mladší hráčky, které čekalo odpolední utkání minižaček v Příboře. Na zkušenějších děvčatech se již projevovala únava z předchozího dne a neměly tak sílu na případné korigování výsledku.

Body: Mazalová Tereza 17, Mohelníková Eliška 10, Němcová Michaela 8, Charvátová Elisabeth 4, Mičková Markéta 3, Cibáková Karolína 2, Kutrová Adéla 2, Kolářová Adéla 1, Drápalová Barbora, Františáková Daniela. Trojky: 0:1. Trestné hody: 33/14-34/12. Fauly: 28:22. Rozhodčí: Hudec F., Přidal M.