Menu Zavřeno

Mladší minižákyně vyhrály v Příboře

Minižačky U12

Úspěšný vstup do soutěže měly i naše minižákyně U12. Ty napodobily své starší spoluhráčky. Stejně jako kadetky a ženy o den dříve dokázaly soupeřky z Příbora porazit.

Letošní sestavu minižaček U12 tvoří převážně mladší děvčata nebo děvčata s nedlouhou basketbalovou přípravou. Pouze Deli a Kryštofka jsou zkušení “mazáci”. Obě těsně před zápasy dorazily z Frýdku-Místku z utkání žaček U14.

Podobně na tom byla i domácí sestava. Střetla se tak dvě vyrovnaná družstva, kdy v náš prospěch rozhodla větší zkušenost našich dvou “tahounek”.

Děvčata na obou stranách se velice snažila. Bruntálskému týmu v lichých částech trošku vázla obrana, kde hrály naše novicky. Soupeřky se často dostávaly k zakončení a jen slabší úspěšnost střelby jim bránila dosáhnout více košů. V útoku se občas našim hráčkám podařil nějaký pěkný kousek, ale většinou to ztroskotalo na chybných přihrávkách nebo nepřesností při zakončení.

Sudé čtvrtiny rozhodly o našich výhrách. V nich se projevily větší dovednosti a zkušenosti Deli a Kryštofky. Společnou kombinací přehrávaly své soupeřky. Zároveň dokázaly do útoku vysílat své mladší spoluhráčky. Ty sice často nedokázaly šance využít, ale snaha tam byla.

Pro další zápasy je třeba, aby se do útoku zapojovalo více hráček. Je třeba se zbavit strachu. Mít odvahu hrát jedna na jedna, jít zakončit dvojtaktem, naběhnout si pro přihrávku. A v obraně poctivě “makat”. Ne jen pobíhat a honit se za balónem.

Za snahu a bojovnost zaslouží holky pochvalu. Pro některé to byly vůbec první soutěžní minuty.

BK Příbor vs. SK Bruntál   25:39   (7:3, 6:22, 6:2, 6:12)

Body: Charvátová Elisabeth 20, Kutrová Adéla 12, Bielčíková Marie 3, Balušková Valerie 2, Byrtusová Kateřina 2, Bociánová Simona, Jurková Karolína, Kutrová Beata, Vráželová Barbora, Zbranková Natálie, Špičáková Kateřina. Trojky: 0:0. Trestné hody: 4/1-2/1. Fauly: 2:4. Rozhodčí: Slovák M., Slovák M.

BK Příbor vs. SK Bruntál   38:44   (6:6, 6:15, 14:2, 12:21)

Body: Kutrová Adéla 21, Charvátová Elisabeth 15, Balušková Valerie 6, Byrtusová Kateřina 2, Bielčíková Marie, Bociánová Simona, Jurková Karolína, Kutrová Beata, Vráželová Barbora, Zbranková Natálie, Špičáková Kateřina. Trojky: 0:0. Trestné hody: 4/2-6/2. Fauly: 8:5. Rozhodčí: Slovák M., Slovák M.

Související příspěvky