Menu Zavřeno

U Bečvy to nevyšlo, u Černého potoka ano

Bruntálské žačky U15 zvládly zápasový trojboj na velkou pochvalu. Po čtvrtečním večerním utkání v Ostravě, kde většina dívek hrála vítězně v týmu kadetek U17, nastoupily ve své soutěži v pátek v Lipníku a v sobotu doma s Přerovem. U Bečvy to výsledkově nevyšlo. Na domácí palubovce byly holky úspěšnější.

Závěr utkání se holkám vůbec nepodařil. Nadějný náskok jedenácti bodů před poslední části rychle zmizel. Jakoby se začala přičítat únava ze čtvrtečního cestování a hraní. Holky se v útoku trápily, v obraně již hůř běhaly. Vedlo to k většímu počtu faulů, což mělo za následek vyfaulování některých dívek.

První čtvrtina byla celkem vydařená. Rychlou hrou a slušnou obranou si holky vypracovaly mírný náskok. Určitě mohly mrzet některé nevyužité šance. Ať už vinou špatně zvoleného řešení nebo nesoustředěním při zakončování.

Náročnější program zvládly žačky výborně. Nedělní nasazení, bojovnost a předvedená hra bylo tou nejlepší reakcí na pokažený závěr v Lipníku.

Podobně se v útočné fázi dařilo i v dalších dvou částech. Horší to již bylo s pohybem v obraně, kdy Bruntalačky podstatně častěji propadávaly. Hra se vyrovnala. Žádný z týmů nedokázal diktovat na hřišti tempo. Do svého repertoáru přidaly více individuálních chyb.

Poslední čtvrtina byla plně v režii domácí sestavy. Náš útok byl nedůrazný, bez odvahy. Chyběla hráčka, která by svou hrou tým táhla. Pouze čtyři vstřelené body bylo málo. A protože obrana byla statická a děravá, došel si domácí tým pro výhru.

Podruhé v letošní sezóně si děvčata zahrála pouze v pětičlenné sestavě. Za sebou měla náročnější program. Většina ve čtvrtek večer dohrávala odložené utkání kadetek U17 v Ostravě, v páteční večer dohrávala odložené utkání v Lipníku nad Bečvou. V hlavách ještě dozvuky nepodařeného lipnického závěru. Před utkáním obavy, zda fyzicky zápas zvládnou. A utkání zvládla na výbornou.

Od úvodní minuty se holky nešetřily. Hrály pečlivě v obraně, kde si vzájemně vypomáhaly. Věděly, že každý zbytečný koš bude v závěru, kdy budou docházet síly, mrzet dvojnásob. Stejně tak se musely pečlivě soustředit na zbytečné chyby v útoku a na proměňování šancí. Každý rychlý návrat do obrany ubíral síly.

V prvním poločase většinu pokynů trenérů děvčata plnila. Rychlé útoky a jejich chuť zakončovat navyšovalo spolehlivě naše skóre. Úspěšně končily i dlouhé střely. V obraně se hrálo agresivněji, byla vidět bojovnost a nasazení. Trošku dělala problémy nejvyšší přerovská hráčka, která byla při zakončování z místa pod košem hodně úspěšná.

V třetí čtvrtině zněl úkol hrát dlouhé útoky. Družstvo mělo nahráno. Bylo třeba nedovolit soupeřkám nějakou výraznější korekci ve skóre. Z počátku holky nedokázaly tento pokyn dodržovat. Zbytečně se pouštěly k rychlému zakončení, které však bylo proti připravené obraně neúčinné. Došlo k několika ztrátám míče. Obrana stále fungovala dobře, začalo se lépe bránit podkošovou hráčku, a tak tyto naše ztráty Přerov moc netrestal. Po oddechovém čase se holky uklidnily a čtvrtinu dohrály tak jak měly.

Před poslední části bylo prakticky rozhodnuto. Holky se vrátily ke své hře z úvodu utkání. Soupeřkám překvapivě rychleji docházely síly. Domácí tým tak ještě navyšoval vedení až do posledního hvizdu rozhodčích.

Související příspěvky