Přehled týdne (25. 2. – 3. 3. 2019)

Po odložení utkání minižáků U13 zůstalo bruntálským týmům v posledním týdnu pouze pět utkání. Nejprve ve čtvrteční podvečer uspěly kadetky U17. V pátek neúspěšně bojovaly v Lipníku žačky U15. Druhý den si náladu spravily s Přerovem. Minižáci U11 se s Havířovem o výhry podělili.

Kadetky U17

čtvrtek 28. 2. 2019

Basket Ostrava vs. SK Bruntál   38:81   (2:24, 16:26, 10:15, 10:16)

Domácí tým nastoupil bez několika opor pouze v sedmičlenné sestavě. Bruntálská sestava odcestovala na utkání kompletní. Od úvodního rozskoku se začaly naplňovat papírové předpoklady.

Základní hostující pětice vypracovala v úvodních minutách vyšší náskok, když se ji dařilo v obraně získávat míč a rychle zakončovat. Fungovala i střelba z větší vzdálenosti. Ostravské dívky se hůř v útoku prosazovaly. Když už se dostaly do šance, míče jim nepadaly do koše.

Při vývoji utkání se do utkání více zapojily naše mladší hráčky. Vyzkoušely si hru proti starším soupeřkám. V obraně to trošičku ještě „vrzalo“. V útoku se proti minulým utkáním již více osmělovaly k zakončení.

Body: Mazalová Petra 27, Jedličková Anna 17, Ječmenová Julie 10, Harabišová Nela 6, Oravcová Lucie 6, Vajdová Klára 6, Machová Viktorie 5, Sobotková Anna 2, Tesařová Michaela 2. Trojky: 1:4. Trestné hody: 4/3-14/5. Fauly: 15:10. Rozhodčí: Ščurek V., Pilch M.

Žačky U15

V pátek v Lipníku držely žačky tři čtvrtiny nadějné vedení. V poslední části je ale domácí sestava výrazně přehrávala a Bruntalačky odjely domů s nepořízenou. V sobotu doma s Přerovem dokázaly bruntálské dívky v pětičlenném složení své soupeřky výrazně porazit.

pátek 1. 3. 2019

BK Lipník nad Bečvou vs. SK Bruntál   53:43   (6:13, 12:13, 10:13, 25:4)

Body: Harabišová Nela 17, Mazalová Tereza 7, Žerotínská Adéla 6, Němcová Michaela 5, Oravcová Lucie 4, Sobotková Anna 4, Mičková Markéta. Trojky: 4:1. Trestné hody: 22/3-8/4. Fauly: 11:19. Rozhodčí: Doležal V., Sokolovský L.

sobota 2. 3. 2019

SK Bruntál vs. TBS Přerov   74:33   (23:10, 22:6, 8:6, 21:11)

Body: Harabišová Nela 27, Mazalová Tereza 14, Oravcová Lucie 13, Sobotková Anna 13, Žerotínská Adéla 7. Trojky: 3:2. Trestné hody: 7/5-12/7. Fauly: 9:8. Rozhodčí: Jedličková K., Frank V.

Čtěte více: U Bečvy to nevyšlo, u Černého potoka ano

Minižáci U11

Nejmladší minižáci odehráli v Havířově dva velice vyrovnané zápasy. Ten první se jim podařilo vyhrát, když odolali náporu domácího týmu v poslední čtvrtině. V druhém zápase se jim nepodařilo ztrátu na soupeře dohnat. Přesto mohli domu cestovat spokojeni. První výhra v kariéře je potěšila.

Start Havířov vs. SK Bruntál   34:36   (7:11, 8:18, 4:0, 15:7)

Start Havířov vs. SK Bruntál   35:34   (10:6, 6:11, 6:3, 13:14)

Čtěte více: První výhra našich nejmladších chlapců