Menu Zavřeno

Přehled týdne (4. 3. – 10. 3. 2019)

Z osmi utkání týdne se podařilo vyhrát polovinu. Dařilo se rezervě žen, minižačkám U10 a napůl minižačkám U12. Neúspěšné byly ženy v obou utkáních 2.ligy a kadeti U17.

Nadějně vstoupily ženy do sobotního utkání, když své účinkování zahájily třemi úspěšnými trojkami. Střelecky se prosazovala většina hráček. A i díky slušné obraně se podařilo získat třináctibodové vedení.

Zlom nastal v závěru první čtvrtiny. Většina domácích střel skončila na obroučce, zato hostující dívky svou mušku zpřesnily. postupně ukrajovaly náš náskok, až se v polovině druhé části dotáhly na rozdíl bodu.

Od tohoto okamžiku začala přetahovaná. Bruntálskému týmu se podařilo několikrát bodově odskočit, soupeřky se stihly srovnat. Z naší hry se vytratila pestrost. K zakončení se odhodlávala jen některá děvčata. Tím trpěla naše pestrost útoku.

O konečném výsledku rozhodl závěr utkání. Během vyrovnaného stavu a hry se vyfaulovala jedna z našich zkušených hráček. Přestalo se dařit proměňovat trestné hody. Několik individuálních chyb v útoku dalo příležitost skórovat soupeřkám. Ty toho využily.

I přes porážku se dá sobotní výkon hodnotit pozitivně. Ten nedělní již tak veselý nebyl. Od první minuty nedokázal bruntálský tým najít recept na velmi pohyblivou obranu soupeřek. Ty nám nedovolovaly jednoduchou střelbu z větší vzdálenosti. K nájezdům do koše nás skoro nepouštěly. Některé naše střelkyně byly skoro “vymazány” ze hry.

Ani obrana se tentokrát moc nevyznamenávala. Holky byly pomalé na nohách, špatně komunikovaly. Většina našich faulů končilo trestnými hody, které benešovské dívky slušně proměňovaly. Útočná hra hostujícího týmu byla chytřejší. Dokázala být variabilní a zakončení si připravit.

Souboj se vyrovnal až v druhém poločase. Bylo to dáno zlepšením práce v obraně. To už ale měly hostující hráčky nahráno a nepotřebovaly se tolik tlačit k zakončení. Náš útok se trápil stejně jako v prvních dvou čtvrtinách. Na korigování skóre to tak nestačilo.

Soupeřky dorazily pouze v sedmičlenné sestavě. S domácím týmem hrály vyrovnanou partii, když ještě měly dostatek sil. Rychlost dokázaly nahradit zkušenostma a fyzickou dispozicí. Bruntálským děvčatům se dařilo zakončovat většinou jen po rychlém přechodu do útoku nebo střelbou z větší vzdálenosti. Při hře ve vymezeném území se tolik nedařilo. Mnoho pokusů bylo zablokováno, soupeřky nedovolily jednoduché zakončení. Stejnou převahu v tomto prostoru měl olomoucký tým i pod našim košem. Našim menším hráčkám se nedařilo tento prostor spolehlivě hlídat. Převahu Bruntalačky získávaly s blížícím se koncem poločasů, kdy soupeřkám docházely síly. V poklidu tak mohly splnit roli favoritek.

Bruntálští mladíci museli několikrát pracně stahovat náskok, který si získali domácí hráči. Poprvé byli úspěšní v druhé části, když dokázali vynulovat ztrátu třinácti bodů. V polovině třetí části činilo manko propastných šestnáct bodů. Postupným snižováním se dostali pět minut před koncem zápasu rozdíl dvou bodů. Lépe to již nešlo.

Děvčata nastoupila k zápasům s odhodláním potvrdit zlepšení v posledních týdnech a uhrát proti favoritovi alespoň jednu výhru.

První poločas na úspěšný výsledek moc neukazoval. Bruntálská hra byla příliš “vyjukaná”. Po poločasové promluvě trenéra se holky srovnaly a začaly si lépe plnit své povinnosti na hřišti. Zlepšená spolupráce v obraně i útoku nesla své ovoce. Postupně dokázaly náskok soupeřek ukrajovat. V dramatickém závěru soupeřky neproměnily několik trestných hodů, čímž daly šanci bruntálské sestavě být v zápase úspěšnější.

V odvetném utkání již byl znát úbytek sil. Některé hráčky již nedokázaly bodově tolik přispívat. Obrana byla pomalejší a kupila více chyb. Trenér dal větší šanci hráčkám, které v prvním utkání nedostaly tolik prostoru.

Děvčata vstoupila do utkání rázně. Základní pětka dobře bránila a spolehlivě zakončovala. Družstvo si vypracovalo rychle náskok, který byl základem pro konečný úspěch. V dalším průběhu dala trenérka větší příležitost méně zkušeným hráčkám.

Proti statečně bojující šestici příborských dívek neměla bruntálská sestava moc práce. Od úvodního rozskoku se hrálo dost často jen na jeden koš. Střelecky se prosadilo již i více hráček.

Související příspěvky