První výhra našich nejmladších chlapců

V sobotu 2. února odjela trenérka s devítičlennou sestavou nejmladších minižáků U11 do dalekého Havířova. Odtud si přivezli svou první výhru v kariéře.

Proti bruntálským mladíkům nastoupila početnější domácí sestava. Chlapci se nezalekli, od prvních minut běhali, byla vidět bojovnost a všichni plnili pokyny trenérky. Od posledních zápasů byla vidět zlepšená práce v obraně. Co nám však dělá stále problémy je vyhazování, zejména pod vlastním košem.

Úvodní fotografie:

Vrchní řada: trenérka Kateřina Jedličková, Kryštof Koutnik, Adéla Kutrová, Max Pleský, Sam Macrineau, Lukáš Bilík, Šimon Petřík, Martin Chromek. Spodní řada: Toník Staněk, Tomáš Harabiš.

V druhém poločase za stavu 29:15 pro hostující tým, bruntálská sestava polevila, přestala se soustředit a z chybného vyhazování jsme často dostávali od soupeřů velice snadné koše. Po důrazném time-outu trenérky se hra opět uklidnila. Kluci opět začali najíždět do koše, přestali nesmyslně střílet z dálky a poctivě bránit. Díky tomu dotáhl bruntálský tým zápas do vítězného konce a mohl se tak radovat z vůbec první výhry v kariéře.

Co se v prvním zápase dařilo, jako by přestalo v zápase druhém. Chlapci nastoupili do zápasu ospalí a bez energie. Soupeř, který jim chtěl porážku z prvního zápasu oplatit, naopak vlítl do zápasu s chutí. Neproměňovali jsme samostatné nájezdy, v obraně nám protihráči utíkali a my se nesoustředili ani na proměňování trestných hodů.

V neposlední řadě bych také chtěla poděkovat rodičům za to, jak naše svěřence podporovali z hlediště. Jejich povzbuzování naše chlapce často táhlo vpřed.

Positivem zápasu bylo, že se kluci nevzdali a v poslední čtvrtině se snažili ještě zápas otočit ve svůj prospěch. V závěru chybělo trochu štěstíčka, když při našich posledních 3 střelách, žádná nespadla do soupeřova koše.

I přes porážku v druhém zápase byla trenérka s výkonem týmu nadmíru spokojená: “Vypíchla bych vysokou úspěšnost trestných hodů, což u nás nebývá zvykem. Kluci mohli konečně zjistit, jak chutná radost z vítězství. Stále se však máme co učit a co zlepšovat. Chlapců gratuluji k výhře a určitě to nebyla jejich poslední.