Přehled týdne (7. 1. – 13. 1. 2019)

Minulý týden nám přinesl devět utkání. Výsledkově se nezadařilo pouze v jednom z nich, a to když ženy prohrály v sobotu své utkání 2.ligy. Ale v neděli si spravily chuť s Nymburkem. Již ve čtvrtek se jim zadařilo v SML. Po jedné výhře přidali kadeti a kadetky. Největší vítěznou porci naservírovaly minižačky U12.

Ženy A

sobota 12. 01 2019

SK Bruntál vs. Basket Poděbrady   57:61   (15:13, 18:14, 10:20, 14:14)

Dobře rozehrané utkání ztratily bruntálské ženy v druhém poločase. Nejprve daly soupeřkám prostor k jedenáctibodové šňůře hned v úvodu třetí části a ty tak překlopily vedení na svou stranu. Další příležitost dostaly Poděbrady v posledních třech minutách utkání. Střílely celkem čtrnáct trestných hodů. Jejich úspěšnost nebyla vysoká, nabízené šance na zvrat domácí družstvo nevyužilo. Po celé utkání byla ve hře domácí sestavy znát absence podkošové hry a špatný pohyb v obraně.

Body: Jedličková Kateřina 19, Šandová Michaela 16, Mazalová Petra 8, Barnetová Nikol 4, Kuzmová Kateřina 3, Samsonová Hana 3, Balušková Veronika 2, Ječmenová Julie 2, Kuspišová Nikol. Trojky: 5:2. Trestné hody: 18/12-33/15. Fauly: 27:16. Rozhodčí: Petr Opletal, Ondřej Rusz.

neděle 13. 01 2019

SK Bruntál vs. Basketball Nymburk B   69:61   (26:12, 8:13, 16:22, 19:14)

Zjednodušeně se dá napsat, že domácí hráčky zahrály excelentně úvodních devět minut a z toho “žily” po zbytek utkání. Dařila se rychlá kombinace a střelba, obrana šlapala dle představ trenéra. Do zápasu se nám podařilo soupeřky vrátit v druhé části. Tým přenechal iniciativu Nymburku a ten toho využil. Naše útočná hra vymizela. Jakoby se hráčkám  moc nechtělo tlačit do obrany soupeřek. Veškeré útoky se snažily zakončovat střelbou z dálky, která byla nepřesná. V úvodu třetí části se útok opět trošku srovnal a vedení se opět vrátilo na dvouciferné číslo, ale v jejím závěru byla obrana jak cedník a soupeřky opět úřadovaly.  V posledních pěti minutách zápasu bruntálské hráčky zabojovaly a dotáhly utkání k výhře.

Body: Jedličková Kateřina 20, Mazalová Petra 16, Kuzmová Kateřina 15, Šandová Michaela 10, Barnetová Nikol 4, Samsonová Hana 4, Ječmenová Julie, Kuspišová Nikol. Trojky: 4:5. Trestné hody: 13/11-20/8. Fauly: 17:19. Rozhodčí: Petr Opletal, Ondřej Rusz.

Ženy B

čtvrtek 10. 01 2019

SK Bruntál B vs. Lokomotiva Krnov   77:52   (19:17, 22:12, 15:12, 21:11)

Soupeřky dorazily k utkání pouze v šesti hráčkách. V první čtvrtině dokázaly hrát s domácí sestavou vyrovnanou partii. S postupujícím časem zápasu se převaha překlápěla na stranu bruntálského týmu. Vítězství udrželo domácí sestavu bez porážky v popředí tabulky soutěže.

Body: Mazalová Petra 19, Jedličková Kateřina 18, Kuzmová Kateřina 11, Šandová Michaela 11, Jedličková Anna 7, Barnetová Nikol 5, Kuspišová Nikol 4, Ječmenová Julie 2, Balušková Veronika. Trojky: 9:3. Trestné hody: 12/8-14/5. Fauly: 13:12. Rozhodčí: Čarnecký M.

Čtěte více: Ženy začaly nový rok v Severomoravské lize úspěšně

Kadeti U17

SK Bruntál vs. TJ Start Havířov   62:51   (17:13, 22:14, 14:14, 9:10)

Soupeř vůbec nepůsobil dojmem, že mu v tabulce patří předposlední příčka. Do zápasu vstoupil lépe koncentrovaný a brzo vedl o tři koše. Po zklidnění dokázala domácí sestava díky několika slušným obranným zákrokům srovnat skóre. Hra se následně vyrovnala. Základ k výhře položili bruntálští mladíci v druhé čtvrtině, během které si vypracovali dvouciferný náskok. Ten po zbytek utkání kontrolovali. Na obou stranách se povedlo několik pěkných akcí, ale bylo vidět i dost nepřesností.

Body: Šanda Filip 22, Frank Vojtěch 11, Barák Filip 7, Němčík Petr 7, Kalisz Mikuláš 6, Šesták Matěj 4, Brňák Vojtěch 2, Demel Jan 2, Zdráhal Marek 1. Trojky: 2:1. Trestné hody: 10/6-30/12. Fauly: 23:14. Rozhodčí: Opletal Petr, Rusz Ondřej.

Kadetky U17

neděle 13. 01. 2019

SK Bruntál vs. SKB Zlín   90:46   (23:4, 29:8, 16:16, 22:18)

Vynikající první poločas. Bruntálská děvčata vysílala jeden rychlý útok za druhým, jenž nedokázaly zlínské hráčky zastavovat. Jim samotným se nedařilo dostávat do zakončení. Skóre v prospěch domácích rychle narůstalo.Druhá polovina proběhla vyrovnaně. Bruntálské dívky podlehly vývoji utkání a přestaly se soustředit. Hostující tým zlepšil pohyb. Obranu vyztužil, v útoku zrychlil kombinace a zpřesnil střelbu.

Body: Jedličková Anna 26, Mazalová Petra 18, Ječmenová Julie 16, Vajdová Klára 14, Harabišová Nela 8, Oravcová Lucie 3, Tesařová Michaela 3, Sobotková Anna 2, Barnetová Anna. Trojky: 2:1. Trestné hody: 19/12-24/17. Fauly: 17:15. Rozhodčí: Jedličková K., Frank V.

Minižačky U12

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Minižačky odehrály velice povedená utkání. V sobotní dohrávce zvládly roli favoritek na hřišti Basketu Ostrava. Pěkně si zastřílely a domácím nadělily dvakrát přes sto bodů. V neděli přivítaly v bruntálské sportovní hale okresní rivalky. I zde podaly výborný výkon a zaslouženě soupeřky zdolaly.

sobota 12. 1. 2019

Basket Ostrava vs. SK Bruntál   17:137   (1:33, 9:38, 0:30, 7:36)

Body: Němcová 40, Franková 24, Vaculíková 24, Rollerová 17, Mičková 14, Mazalová 10, Drápalová 6, Zatloukalová 2. Trojky: 0:0. Trestné hody: 12/5-14/7. Fauly: 5:10. Rozhodčí: Pospíšil Zdeněk, Viktorin Erik.

Basket Ostrava vs. SK Bruntál   12:127   (0:39, 8:26, 2:34, 2:28)

Body: Němcová 44, Mazalová 23, Rollerová 20, Franková 15, Vaculíková 12, Drápalová 7, Mičková 4, Zatloukalová 2. Trojky: 0:0. Trestné hody: 4/0-14/7. Fauly: 11:7. Rozhodčí: Pospíšil Zdeněk, Viktorin Erik.

neděle 13. 1. 2019

SK Bruntál vs. Loko Krnov   65:15   (16:1, 18:4, 8:3, 23:7)

Body: Rollerová 12, Franková 9, Mazalová 8, Mičková 8, Němcová 8, Vaculíková 8, Drápalová 6, Duhajská 4, Zatloukalová 2. Trojky: 0:0. Trestné hody: 8/5-9/3. Fauly: 12:5. Rozhodčí: Balušková Veronika, Rošková Aneta.

SK Bruntál vs. Loko Krnov   87:20   (29:3, 12:3, 26:6, 20:8)

Body: Němcová 18, Rollerová 17, Mazalová 12, Franková 10, Vaculíková 10, Drápalová 8, Duhajská 6, Zatloukalová 4, Mičková 2. Trojky: 0:0. Trestné hody: 4/3-8/2. Fauly: 7:7. Rozhodčí: Balušková Veronika, Rošková Aneta.

Čtěte více: Povedený víkend minižaček U12