Menu Zavřeno

Parádní výkon děvčat U11

Vedoucí, dosud neporažený, tým soutěže přivítaly v sobotu odpoledne naše nejmladší minižačky U11 na své palubovce. Po výborném výkonu si s Rožnovem pod Radhoštěm rozdělily spravedlivě po jedné výhře.

Do zápasů nevstupovali trenéři s příliš velkým očekáváním. V průběhu týdne většina děvčat absolvovala náročný basketbalový kemp. Ostatní dívky trávily jarní prázdniny bez basketbalového míče. Některé hráčky se nám z prázdnin ještě nevrátily či je skolila nemoc.

SK Bruntál vs.TJ Rožnov pod Radhoštěm   40:26   (12:5, 9:6, 6:8, 13:7)

První utkání bylo asi to nejlepší, co naše holky letos předvedly. I přes únavu dokázaly hrát v plném nasazení. Bojovaly o každý míč. V útoku se nám dařilo hrát rychlé kombinace. Mnoho akcí bylo moc pěkných a vysloužily si potlesk fanoušků. Ještě lépe se dařilo pracovat v obraně. Všechny hráčky poctivě dodržovaly pokyny trenérů, vyvarovávaly se zbytečných chyb. Výborně se do obrany vracely i pracovaly správně na nohách. Soupeřky tak byly odkázány na ne příliš úspěšnou střelbu ze střední vzdálenosti. Zaslouženou výhru si děvčata pojistila závěrečným tlakem.

SK Bruntál vs.TJ Rožnov pod Radhoštěm   36:52   (11:9, 9:14, 6:19, 10:10)

V následném utkání dostaly hned od počátku příležitost naše nejméně zkušené hráčky. Ty dokázaly nepustit soupeřky do příliš výrazného náskoku. V následném prostřídání se zkušenější sestava ještě “kousla” a dokázala stav otočit. Od druhé části se již začal postupně projevovat úbytek sil. Děvčata se již hůř vracela do obrany. Unavené nohy již nedokázaly stíhat soupeřky. Podobné to bylo i v útoku. Špatná koordinace, chybějící důraz při zakončování. Přesto se celý tým snažil bojovat až do závěrečného hvizdu a soupeřkám nedarovat výhru moc lacino.

Za oba výkony si holky zaslouží velkou pochvalu. Všichni odcházeli s pocitem, že se již více nedalo dělat. Trenéři se budou muset plácnout pořádně přes kapsu. Úspěšné sobotní představení děvčat zajdou společně oslavit někam na zmrzlinový pohár a pizzu. A holky, udělají to moc rádi.

Související příspěvky