Menu Zavřeno

Minižačky U12 potěšily

Bruntálské mladší minižačky U12 se o víkendu zúčastnily prvního kola kvalifikace o postup do Národního finále. V soutěži zatím bojují bez vítězství, protože se tým ještě nesešel v nejsilnějším složení. Zkušené dívky z tréninkové skupiny trenérky Šandové se k nám z časových důvodů moc nepřipojovaly. Kvalifikace tak měla být porovnáním naší skutečné síly.

I když se nám podařilo uhrát pouze jedno vítězství, lze naši účast hodnotit velice pozitivně. Dvě nevelké porážky přišly vždy až v závěru zápasu. Jediný “nášup” nám naložily jen největší favoritky, kdy se náš tým musel obejít bez nejzkušenější hráčky.

SK Bruntál vs. Basket Ostrava   60:65   (24:10, 4:15, 25:23, 7:17)

Čtrnáct dní zpět nám Basket “nařezal” dvakrát skoro o šedesát bodů. Dodržování pravidel minibasketbalu a naše posílení poměr sil výrazně upravil. Utkání bylo z naší strany odhadem správného složení pětic. Některé dívky spolu hrály prvně a na hře to bylo znát. Zkušenější hráčky, hrající převážně své zápasy na vysoké koše, měly problém se přizpůsobit nižším košům. Jejich razantní přihrávky se mladším spoluhráčkám těžko zpracovávaly. Přesto si tým udržoval po celé utkání vedení, o které přišel až v závěru.

SK Bruntál vs. SBŠ Ostrava   11:114   (2:37, 3:30, 3:28, 3:19)

Družstvo musela opustit nejzkušenější hráčka, která odjela do Bruntálu hrát ligové utkání žaček U14. Děvčata nevstoupila do utkání příliš koncentrovaně a rychlé soupeřky toho využily. Výrazné manko hned v úvodu holky příliš rozhodilo a do konce utkání působily odevzdaně. Zaostávaly jsme ve všech činnostech a na konečném výsledku se to projevilo naši letošní “nejkrutější” porážkou.

SK Bruntál vs. BK Havířov   44:46   (17:10, 2:11, 12:13, 13:12)

Další soupeř, který nás v soutěži porážel o více jak padesát bodů. Vstup do utkání se podařil. Zkušenější dívky nám vybudovaly náskok. Druhé pětce se toho příliš nedařilo v útoku. Chyběl důraz a odvaha. Soupeřky stav otočily a získaly mírné vedení. Začátek druhého poločasu  se opět vydařil a vedení šlo zpět na naší stranu. Pátá osobní chyba nejzkušenější hráčky v průběhu třetí čtvrtiny přinesla vodu na mlýn soupeřek. Oslabená pětice si již nedokázala v útoku moc poradit a vybudovat vyšší náskok. V poslední části děvčata hrála velice bojovně. Až poslední koš soupeřek rozhodl o naši porážce.

SK Bruntál vs. BK Frýdek-Místek   74:26   (20:8, 12:11, 14:7, 28:0)

Až náš poslední zápas kvalifikace nám přinesl výhru. Soupeřky byly basketbalové novicky podobně jako náš tým. Mají toho odehráno méně, protože se letos v soutěži neobjevily. Na našem týmu byla znát větší herní zkušenost. Dařilo se hrát rychle v útoku a velice slušně v obraně. Holky si závěrečný zápas užily.

Kvalifikace ukázala, že v kompletním složení jsme schopni hrát vyrovnanější zápasy se soupeřkami z popředí soutěže. Dva těsně prohrané zápasy jdou spíše na vrub menším zkušenostem. Holky zaslouží velkou pochvalu.

Související příspěvky