Menu Zavřeno

Naše nejmladší basketbalistky přivezly stříbrnou medaili

Turnaj děvčat U10

S cílem dobře si zahrát odjely naše nejmenší basketbalistky v sobotu 6. 6. 2020 do Ostravy. Na miniturnaji tří týmů odehrály dva zápasy. Jeden vítězný jim přinesl stříbrnou medaili.

Sportovní hala v Ostravě-Dubině byla pro některé naše dívky něčím mimořádným. Zatím své zápasy hrávaly většinou jen v menších školních tělocvičnách. V sobotu se hrálo sice jen na jedné třetině plochy, ale i tak to byl mimořádný zážitek.

Z prvního zápasu výhra

Prvním soupeřem bruntálského týmu byly slečny z Rožnova pod Radhoštěm. V úvodu jsme se trošku trápili. Míče nám vypadávaly z rukou. Některé slečny zapomněly běhat. Nebo že by se jim nechtělo? Ale chtělo. Jen ta nervozita a tolik fanoušků. Po poločase to již bylo jiná. Holky pěkně kombinovaly, tlačily se do koše. V obraně se již tolik neztrácely. Zaslouženě si vytvořily větší náskok. Výhra patřila Bruntálu.

SK Bruntál vs. TJ Rožnov pod Radhoštěm 61:34

Domácí sestava nad naše síly

Domácí sestava SBŠ Ostrava byl již jiný oříšek. Holky působily vyhranější a zkušenější. Bruntalačky to poznávaly od úvodních minut. Nedařilo se díky rychlé ostravské obraně tolik kombinovat. Hodně děvčata ztrácela míč při pomalém driblinku nebo dlouhém rozkoukávání. Ale i v tomto zápase se nám vydařil druhý poločas. Důrazná obrana, rychlejší pohyb a snaha ještě zabojovat donutilo soupeřky k mnoha chybám. Ty se dařilo trestat. Konečná porážka tak nebyla tolik strašidelná.

SK Bruntál vs. SBŠ Ostrava 23:41

Pro některé slečny to byl vůbec první turnaj v jejich krátké kariéře. Nebylo se tak co divit mírné nervozitě. Ale holky měly sebou velkou podporu. Kromě rodičů a sourozenců přijely i jejich starší spoluhráčky z týmu. Ve svém volném čase vyrazily své mladší spoluhráčky podpořit. Celou dobu je na lavičce hlasitě povzbuzovaly. Proto také zaslouží velkou pochvalu. Ukázaly, že jsou jeden velký tým.

Jedna výhra a jedna porážka znamenaly druhé místo, stříbrnou medaili a velkou radost. A jak jinak než pochvala starších spoluhráček, rodičů, trenérů a pozvánka na něco dobrého.

Sobota se vydařila. Vítězové i poražení odjížděli spokojení. Děkujeme domácímu týmu za tento pěkný turnaj.

Související příspěvky