Přehled týdne (4. 2. – 10. 2. 2019)

Basketbalový míč

Pouze čtyři utkání, třech našich týmů a všechny na palubovce soupeřů. Výhru si přivezly druholigové ženy a dvě výhry děvčátka U10. V okresním derby padli kadeti U17.

Ženy A

sobota 9. 2. 2019

BK NAPOS Vysoká nad Labem vs. SK Bruntál   57:82   (18:25, 16:27, 12:18, 11:12)

Bruntálské ženy odehrály ve Vysoké nad Labem povedené utkání. Až na úvodních pět minut své soupeřky přehrávaly. Byly pohyblivější, rychlejší, lépe kombinovaly. Hráčky úspěšně střílely jak z dálky, tak z blízkosti koše.

foto

Domácí hráčky v úvodu odskočily o sedm bodů. Několik našich útoků skončilo nepřesností, kterou dokázaly potrestat. Bruntálské hráčky hrály zbytečně zbrkle. Po několika minutách se ale srovnaly a hru zpřesnily. Pomohly tomu úspěšné obranné zákroky a zpřesněná střelba. Uvolněný a zklidněný tým začal své soupeřky přehrávat.

Konečný výsledek přinesl jistotu udržení 2.ligy. Tým v konečné tabulce skupiny obsadil čtvrté místo a postoupil do finálové části. To přineslo také starosti. Více utkání, delší cestování a nocování. Ve finálové skupině nás čekají BK Levhartice Chomutov, BK Strakonice B, TJ Lokomotiva Liberec I a BC Benešov.

Body: Jedličková Kateřina 28, Šandová Michaela 16, Barnetová Sandra 11, Mazalová Petra 11, Kuzmová Kateřina 9, Samsonová Hana 3, Ječmenová Julie 2, Kuspišová Nikol 2. Trojky: 8:9. Trestné hody: 15/5-19/11. Fauly: 20:15. Rozhodčí: Ondřej Svejkovský , Petr Havlíček.

Kadeti U17

BK Krnov vs. SK Bruntál   49:44   (2:8, 15:12, 19:10, 13:14)

Body: Gecašek František 10, Frank Vojtěch 8, Němčík Petr 8, Kalisz Mikuláš 6, Barák Filip 5, Šesták Matěj 5, Brňák Vojtěch 2. Trojky: 1:4. Trestné hody: 25/10-24/8. Fauly: 21:18. Rozhodčí: Holubek Tomáš, Rusz Ondřej.

Minižačky U10

neděle 10. 2. 2019

Jak se zdá, tak v posledních týdnech nás bacily neustále přehrávají, a tak do Příbora vyrazilo pouze sedm statečných. Při pohledu na plnou lavičku soupeřek z SBŠ Ostrava byl náš cíl hlavně vydržet fyzicky a skóre neřešit. Jaké bylo naše překvapení, když po první čtvrtině na tabuli svítilo skóre 17:0 v náš prospěch. Postupně nám však síly ubývaly a soupeř se krůček po krůčku přibližoval. Přesto se našim nejmenším podařilo výhru uhájit a zápas vyhrát.

SBŠ Ostrava vs. SK Bruntál   30:39   (0:17, 10:4, 6:12, 14:6)

V druhém zápase nás jako soupeřky čekaly děvčátka z Příbora. Proti našim sedmi statečným nastoupilo pouhých pět bojovnic z Příbora. Zápas byl jednoznačný v náš prospěch.

SK Bruntál vs. BK Příbor   127:4   (34:0, 28:2, 38:2, 27:0)