Menu Zavřeno

Ženy čeká finálová skupina

Vítězství v posledním utkání základní skupiny žen v 2. lize rozhodlo, že se naše sestava podívá do finálové části. Vylepšila si tím umístění z loňského nováčkovského účinkování v soutěži.

Předsezónní cíle, udržet si druholigovou příslušnost, byly s předstihem splněny. Díky vítězství ve svém posledním utkání v základní skupině obsadily v tabulce čtvrtou příčku skupiny B.

Bruntálským dívkám se podařilo alespoň jednou zvítězit nad pěti týmy. Jednou přehrály BK Vlčice Žďár, BK NAPOS Vysoká nad Labem a SBŠ Ostrava “B”. Neporaženy byly soupeřkami z BK Příbor a Basketball Nymburk “B”. Recept nenašly na TJ OP Prostějov a Basket Poděbrady.

Sestava (viz. úvodní foto): 

Horní řada: Šandová Michaela, Balušková Veronika, Barnetová Nikol, Ječmenová Julie, Kuzmová Kateřina. Spodní řada: Samsonová Hana, Jedličková Kateřina, Mazalová Petra, Kuspišová Nikol. Chybí: Barnetová Sandra .

Tým se v dosavadních utkáních potýkal se sestavou. Zdravotní komplikace a školní povinnosti nedovolovalo odehrát mnoho utkání v optimální sestavě. Pouze čtyři hráčky (K.Jedličková, K.Kuzmová, H.Samsonová. a M.Šandová.) mají odehráno všech čtrnáct utkání.

Finálovou skupinu tvoří týmy z prvních čtyř míst dvou základních skupin. Ze skupin se přenáší vzájemné výsledky. Týmy se utkají se soupeřkami z druhé skupiny systémem doma – venku. První dva týmy finálové skupiny postupují do 1.ligy.

Záznam posledního utkání v základní skupině.

Bruntálská sestava si sebou bere jedno vítězství. A to právě díky závěrečné výhře ve Vysoké nad Labem. S tímto soupeřem vyznívají lépe i vzájemná utkání. Jedna výhra, jedna porážka a aktivní skóre +10 bodů.

Statistiky z ČBF:

Tým měl těsně druhý nejúdernější útok ve skupině (981 bodů). Naproti tomu byla jeho obrana nejpropustnější (990 bodů). Dařila se tříbodová střelba (81 úspěšných pokusů), ve které byl třetí nejúspěšnější v celé soutěži za SBŠ Ostrava “B” (83) a BK NAPOS Vysoká nad Labem (82). Střílel druhý největší počet trestných hodů (182), ale v úspěšnosti jejich proměňování byl až na devátém místě. Nelichotivé je poslední místo v počtu osobních chyb (20.71 na utkání).

Nejlepší střelkyni družstva byla Kateřina Jedličková s průměrem 18.5 bodů na utkání. Umístila se na třetím místě žebříčku hráček soutěže. Druhou nejlepší střelkyni týmu byla Michaela Šandová (15.5) s osmým místem žebříčku střelkyň. Ta se zároveň stala nejlepší tříbodovou střelkyni soutěže jak s počtem úspěšných zásahů (35) tak s průměrem na jedno utkání (2.5).

Žádná z hráček nepatří k nejlepším střelkyním trestných hodů. Kateřina Jedličková je s úspěšnosti 71.8% až na sedmnáctém místě v žebříčku hráček s dvaceti a více pokusy.

Stejně jako na týmovou statistiku faulů se i na statistiku jednotlivkyň v počtu osobních chyb nekouká moc dobře. V celkovém počtu faulů i průměru faulů na utkání patří nelichotivá první příčka v žebříčku Michaele Šandové (56 faulů, 4.00 fauly na utkání) a druhá příčka Kateřině Kuzmové (54, 3.86). Je to dáno převážně vysokou minutáži obou hráček na hřišti.

Nejvíce “akcií” na postup do vyšší soutěže drží oba vítězové základních skupin. TJ OP Prostějov a BK Levhartice Chomutov mají zatím stoprocentní úspěšnost. Za nimi číhá s odstupem dvou bodů Basket Poděbrady. Ostatní družstva, BK Strakonice “B”, TJ Lokomotiva Liberec I, BC Benešov, BK Vysoká nad Labem a SK Bruntál, už příliš nadějí na postup nemají. Zbývá jim boj o co nejlepší umístění.

Přehled utkání týmu SK Bruntál:

23. 2. 201918:00 hod.BK Levhartice Chomutov – SK Bruntál
24. 2. 201910:00 hod.TJ Lokomotiva Liberec I – SK Bruntál
9. 3. 2019SK Bruntál – BK Strakonice “B”
10. 3. 2019SK Bruntál – BC Benešov
23. 3. 2019BC Benešov – SK Bruntál
24. 3. 2019BK Strakonice “B” – SK Bruntál
6. 4. 2019SK Bruntál – TJ Lokomotiva Liberec I
7. 4. 2019SK Bruntál – BK Levhartice Chomutov

Všechny fanoušky zveme na všechna domácí utkání, aby podpořili naše ženy, v soubojích s nejlepšími týmy soutěže. Věříme, že bude k vidění zajímavý basketbal.

Související příspěvky