Menu Zavřeno

Muži odstoupili ze soutěže

Muži v letošní sezóně hrát soutěž nebudou. V posledních dnech se rozhodlo několik členů tým opustit. Prořídlá sestava nezaručuje důstojné absolvování soutěže.

Pro loňskou soutěžní sezónu založil SK Bruntál družstvo mužů. Snahou bylo hrát v Bruntále po mnoha letech opět mužskou soutěž. Tým se přihlásil do nejnižší krajské soutěže. Tvořili jej převážně vlastní odchovanci.

Po počátečním nadšení již první zápasy ukázaly, že bude problém s účastí hráčů. Předpokládané páteční zápasové termíny nevycházely. Na hřištích soupeřů se hrálo často v průběhu týdne. Naši studující hráči či hráči pracovně na cestách měli problémy se utkání zúčastnit. V mnoha případech musel tým cestovat na utkání v malém počtu hráčů.

Podobná situace nastávala i při tréninku. V průběhu týdne se tým nebyl schopen sejít, aby slušně trénoval. S postupem času ochabovalo nadšení i na původní páteční tréninky.

Před letošní soutěži byla snaha tým doplnit mladými hostujícími hráči. Již na jaře projevili zájem mladíci z Ostravy a ten potvrdili i v září. Jednání byla téměř dotažena do konce.

Zápas prvního kola musel být z naší strany odložen z důvodu pracovních a školních povinností hráčů. Do soutěže měl tým SK Bruntál vstoupit dnešním domácím utkáním s rezervou Labradors Ostrava.

Během posledních dní několik hráčů odmítlo z různých důvodů svou účast v týmu. Prořídlá sestava by nezaručovala důstojné absolvování celého soutěžního ročníků. Termínové kolize s pracovním a školním vytížením by byly ještě problematičtější než v minulé sezóně. Mít sestavu složenou většinou s hostujících hráčů není představou klubu. Tréninky by prakticky neexistovaly.

Z výše uvedených důvodů se Sportovní klub Bruntál rozhodl pro letošní sezónu odhlásit družstvo mužů ze soutěže. Všem fanouškům se omlouváme a věříme, že se třeba již v příštím roce podaří tým obnovit.

Související příspěvky