Menu Zavřeno

Minižačky v Krnově uspěly

I v dalším kole se minižačkám U12 dařilo. V rámci okresního derby si v sobotu po obědě zajely do Krnova. Proti domácím slečnám předvedly dobrou hru. Po dvou výhrách si zasloužily pochvalu od svých fanoušků.

Zápasy musela děvčata odehrát bez svých trenérů. Jeden ve stejnou dobu koučoval starší spoluhráčky, druhý vypomáhal na zápasech mladších dětí. Vedení družstva se úspěšně ujal pan Mazal, jeden z tatínků.

Na telefonu trenéra se ozve příchod nové zprávy. Vzkaz od jednoho z fanoušků: “V pulce vedou prtata v krnove 24:7. Vypada to dobre, pekne brani“. Stejně potěšující byly i zprávy následné, oznamující výhry. Trenér mohl být spokojený. Holky jsou šikulky.

Také jsme museli oželet účast některých mladších spoluhráček, které ve stejnou dobu hrály v Ostravě. Do zápasu tak nastoupila jen osmička děvčat. Krnovský tým měl lavičku podstatně širší. Domácí trenérka dávala příležitost všem hráčkám, i těm méně zkušeným. To nám v určitých úsecích zápasu usnadnilo hru.

V obou utkáních se holky mohly opřít o pěknou práci v obraně. Až na několik drobných chybiček bránily dobře na nohách, bez zbytečné nedovolené práce rukou. Přesto ještě některé dívky vystrkují kolena či boky, aby soupeřkám zabránily úniku.

V útoku se dařilo rychle kombinovat i hrát jedna na jednu. Díky výškové převaze se pod oběma koši získalo mnoho míčů a následně zakončovalo. Na druhou stranu nám u některých dívek chybí přesnost a razance přihrávek.

L.Mazal: “Musel jsem všechny holky pochválit. Po celou dobu hrály jako tým. Bojovaly, spolupracovaly. Pěkné bylo, že si dokázaly samotné navzájem prohodit hráčky, když některá nestíhala tu svou bránit. Ke konci druhého utkání už docházely síly. Přesto nevynechaly jediný souboj.” 

TJ Lokomotiva Krnov vs. SK Bruntál   12:47   (5:11, 2:13, 5:6, 0:17)

Body: Molnárová Kristýna 10, Pernicová Veronika 8, Sobotková Anna 7, Chlebíková Nela 6, Mazalová Tereza 6, Barnetová Anna 4, Žerotínská Adéla 4, Tesařová Michaela 2. Trojky: 0:0. Trestné hody: 14/4-14/3. Fauly: 14:12. Rozhodčí: Janovský M., Filip D.

TJ Lokomotiva Krnov vs. SK Bruntál   24:44   (6:13, 4:8, 2:16, 12:7)

Body: Molnárová Kristýna 16, Sobotková Anna 8, Pernicová Veronika 6, Chlebíková Nela 4, Žerotínská Adéla 4, Barnetová Anna 2, Mazalová Tereza 2, Tesařová Michaela 2. Trojky: 0:0. Trestné hody: 13/2-14/6. Fauly: 12:15. Rozhodčí: Janovský M., Filip D.

 

Související příspěvky