Výsledky v týdnu (10. – 16. 10. 2016)

Jediné tři víkendové zápasy se odehrály v neděli. Dopoledne se poprvé představily nejmladší minižačky. Naše mladá sestava nestačila na silný tým Basketu Ostrava. V podvečer nám podivné představení předvedly žačky U15. Bilance víkendu: tři zápasy, tři prohry.

Žačky U15

Neděle 16. 10. 2016

Pokud si chtěli diváci užít nedělní basketbalový podvečer, mohli se kolem půl páté stavit do sportovní haly. Domácí děvčata přivítala nebezpečný tým z Mohelnice. Asi po čtyřiceti minutách ale museli rychle odejít z haly, aby si zachovaly dobrou náladu. Naše děvčátka předvedla v druhém poločase horor, který se těžce rozdýchával. Ztratit za deset minut čtyřiadvacetibodový náskok je kouzlo hodné Copperfielda. Stát se může vše. Ale způsob, jakým některé dívky přistoupily k této části hry, je smutný. Snad se zamyslí a vezmou si z tohoto ponaučení. Tolik překvapených a zklamaných rodičů jsem dlouho neviděl.

SK Bruntál vs.TJ MEZ Mohelnice   60:64   (20:13, 23:12, 8:22, 9:17)

Body: Mazalová Petra 17, Jedličková Anna 16, Lerbletierová Sára 13, Miko Barbora 6, Křišťanová Zuzana 4, Ječmenová Julie 2, Ochotská Kateřina 2, Harabišová Nela, Kosařová Aneta, Machová Viktorie, Oravcová Lucie, Žerotínská Barbora. Trojky: 0:2. Trestné hody: 15/4-25/13. Fauly: 21:12. Rozhodčí: Janovský Martin, Jedličková Kateřina.

Minižačky U11

V Ostravě čekal nejmladší minižačky silný soupeř. Náš tým tvořily převážně dívky ročníku 2007. Ty starší jsou zase úplné novicky. Nebylo se pak co divit, že zaostávaly proti soupeřkám v mnoha činnostech. I tak si zasloužily velkou pochvalu za bojovnost.

Basket Ostrava vs. SK Bruntál   63:15   (13:6, 16:4, 12:3, 22:2)

Výběr z galerie:

V úvodním utkání se naše dívky potýkaly se správným postavením v obraně. Díky tomu se soupeřky lehce uvolňovaly a dostávaly do šancí. Naše útočné snažení často ztroskotávalo na velmi dobré obraně domácích nebo neproměňování šancí z dvojtaktů. Vyrovnanou partii se nám podařilo hrát pouze v prvních minutách.

Body: Franková Viola 4, Mazalová Tereza 3, Kutrová Adéla 2, Marešová Klára 2, Světničková Nela 2, Vaculíková Jana 2, Krahulcová Nikola, Křišťanová Alice, Mičková Markéta, Němcová Michaela, Staňková Anna, Žerotínská Adéla. Trojky: 0:0. Trestné hody: 2/1-2/1. Fauly: 11:4. Rozhodčí: Posker Jan.

Basket Ostrava vs. SK Bruntál   53:16   (12:5, 18:0, 12:7, 11:4)

Trenérky musely dívkám v šatně před utkáním připomenout některé zásady správného postavení v obraně. A bylo znát, že se tato činnost zlepšila. V útoku se holky více osmělovaly a přicházelo tak více šancí. Jejich proměňování se ale stále nedařilo.

Body: Staňková Anna 4, Mazalová Tereza 3, Franková Viola 2, Krahulcová Nikola 2, Křišťanová Alice 2, Kutrová Adéla 2, Vaculíková Jana 1, Marešová Klára, Mičková Markéta, Němcová Michaela, Světničková Nela, Žerotínská Adéla. Trojky: 0:0. Trestné hody: 4/1-6/2. Fauly: 10:6. Rozhodčí: Posker Jan.