Menu Zavřeno

Holky U15 přivezly dvě výhry

Plný bodový zisk uhrály v minulém týdnu bruntálské žačky. Ve čtvrteční předehrávce v Šumperku předvedly velice soustředěný výkon. Den před aprílem si ve volném tempu poradily s domácí sestavou Javorníku.

Lavička soupeřek disponovala skoro dvojnásobným počtem hráček. Bruntálské holky se pomaleji rozjížděly. Potřebovaly si “ošahat” hru domácího týmu. Přesto moc neztrácely a byly na dostřel. V závěru čtvrtiny několikrát dobře ubránily šumperský útok, samotné byly v zakončení úspěšné a otočily vedení na svou stranu.

O aktivní útočnou hru se hostující hráčky snažily i v dalším průběhu, čímž kromě zakončení získávaly i možnost střílet trestné hody. Trenéra určitě těšila chuť a odvaha většiny hráček o skórování. Stejně tak musel být v těchto fázích spokojen s obranou. Bruntálská převaha byla znát i na skóre. Během druhé a třetí čtvrtiny si tým vypracoval až devatenáctibodový náskok.

V poslední části se šumperský tým pokusil o korekci skóre. Vyšel mu úvod čtvrtiny, kdy se dostal na rozdíl pěti košů. Naše dívky, při vzpomínce na nedávný špatně zvládnutý závěr, vydolovaly poslední zbytky sil. Opět zpřesnily obranu. Několika zisky míče a následným rychlým zakončením daly najevo, kdo chce být v utkání úspěšnější.

S jednou změnou proti čtvrtečnímu utkání nastoupily v Javorníku bruntálské hráčky. Terku nahradila Market. Z počátku se holkám nedařilo proměňovat šance. Chviličku trvalo, než si zvykly na koše. Herně měl bruntálský tým převahu, bodově na tom byly lépe domácí hráčky. Až v polovině čtvrtiny to začalo do koše padat. Skóre se otočilo. Hostující sestava až do závěrečného hvizdu postupnými kroky navyšovala své vedení.

Hra nepřinesla příliš velký náboj. Některá domácí děvčata odehrála již dopoledne zápasy a v průběhu to bylo znát. Bruntálské hráčky, pod dojmem své převahy, hrály utkání ve volnějším tempu. Patrné to bylo při nesoustředění se u zakončování a v obraně, kdy umožňovaly soupeřkám se lehce dostávat do šancí.

Žačky U15 v Šumperku
Žačky U15 v Šumperku
Žačky U15 v Javorníku
Žačky U15 v Javorníku
Žačky U15 v Javorníku
Žačky U15 v Javorníku

Radost můžeme mít z toho, že se bodově prosadila v obou zápasech všechna děvčata. Rozložení bodů bylo rovnoměrnější. Tým nestál jen na dvou střelkyních. Každé utkání bodově táhla jiná.

Holky si pěkně pohlídaly i fauly. Omezily zbytečné používání rukou v obraně a soustředily se na správné postavení a pohyb na nohách.

Dvě výhry a ostatní výsledky soupeřek upevnily druhé místo bruntálského týmu v tabulce. Nyní holkám zbývá dohrát již jen tři odložená utkání.

Související příspěvky