Menu Zavřeno

Přehled týdne (18. 3. – 24. 3. 2019)

Souboj rezervy žen v SML o vedoucí pozici, poslední letošní výjezd druholigových žen, “tréninková” utkání minižaček U12 nebo poslední zápasy ve skupině minižáků U11. To vše přinesl minulý basketbalový týden.

V prvním poločase byl domácí tým jako zkoprnělý. Bruntálským hráčkám vycházely rychlé přechody do útoku, kombinace i střelba. Obrana byla také funkční. Další poločas přinesl z počátku vyrovnanou bitvu. S blížícím se závěrem začaly benešovské hráčky být v útoku důraznější. Podařilo se jim několik dlouhých střel. Hostující tým znervózněl a začal kupit více chyb. Pro výhru si nakonec Bruntalačky došly díky velké bojovnosti.

Během celého utkání měly domácí hráčky mírnou převahu. Bruntálskému týmu se nedařilo dostávat k lehčímu zakončení z vymezeného území. Na body se dost nadřel. Jedině trojková střelba jakž takž fungovala. Dost sil padlo na několikeré stažení náskoku soupeřek. V závěru už to bylo jen o vůli.

Utkání o první příčku v tabulce Severomoravské ligy lépe zvládly hostující hráčky. Po výborné úvodní části přišel útlum, který domácí tým využil k obratu ve skóre. Více sil v závěru měla bruntálská sestava, která si vedení vzala zpět a dále navýšila.

Děvčata byla v zápasech velkým favoritem a svou úlohu splnila. V tréninkovém tempu si všechny holky rády zaútočily.

V závěrečných zápasech skupiny se oba soupeři se opět spolu střetli po týdnu. I tentokrát byli úspěšnější orlovští Hadi. Naši mladíci budou v dalších utkáních bojovat ve skupině o 9. až 12. místo.

Minižáci U11

Související příspěvky