Menu Zavřeno

Halloweenský turnaj přípravek

V sobotu 5.11.2016 proběhl ve sportovní hale turnaj pro naše nejmenší baskeťáky. Během dne si děti vyzkoušely několik dovednostních disciplín, odehrály turnajové zápasy i jedno utkání s rodiči. A samozřejmě nechyběla dobrá nálada.

Turnaje se zúčastnily dětí ve věku šest až devět let, které navštěvuji naše přípravky. Přidaly se k nám děti z basketbalového kroužku ZŠ Cihelní. Pět týmu svedlo velice napínavé boje.

Před samotným turnajem došlo na pořádnou rozcvičku. Tak, jak to známe z tréninků. Rozběhat se, zahřát a pak protáhnout. Levá ruka, pravá ruka, levá noha … Poctivě. Nic neošulit. Nechceme se přece zranit.

Výběr z galerie:

Po rozcvičce následovalo několik dovednostních disciplín. Běhalo se, skákalo, přenášelo. Někomu to šlo víc, někomu méně. Všichni se snažili. A sladká odměna k tomu. Mňam.

Pak to přišlo. První turnaj. Pro někoho první zápasy. První pokyny trenérek a trenérů. Kde je ta, co mám bránit? A na který koš mám střílet? Co jsme se to učili? Levá, pravá, bum! Hurá! Můj první koš. Ruce letí ke stropu. Je jedno, že už se zase hraje. Mám radost. “Tati, viděl jsi ten koš, co jsem dal?”

Kamery zachytily Halloweenský turnaj

Maminky, tatínkové, babičky, dědečkové i kamarádi povzbuzovali z plných plic. Hlasitě odměňovali vydařené akce potleskem. A také trošku napovídali. “Bojuj! Utíkej! Střílej!” I koukali, co jejich ratolesti už zvládají. Byli pyšní. “To byla naše Anička. Je šikovná po mně.”

Závěrečné utkání patřilo souboji dětí s rodiči. I zde se strhla napínavá bitva. Nikdo nechtěl nechat nic zadarmo. Tatínci si museli sáhnout na dno svých sil. Soutěživost mají v krvi. Maminky přece jen sem tam nenápadně upustily míč. Ale byla to paráda.

Poslední hvizd rozhodčího. Jdeme počítat. Jdeme rozdat odměny. “Mamí, mamí! Mám svou první medaili! Dám si ji na poličku. Tati, uděláš mi poličku?”

A kdo vyhrál? Přece dobrá nálada, radost a chuť si to někdy opět zopakovat.


Konečné výsledky

GepardiDračiceKrtečciTygříciMyšičkyBodySkórePořadí
Gepardix26:612:510:014:4862:151.
Dračice6:26x20:416:818:4760:422.
Krtečci5:124:20x2:64:5415:435.
Tygříci0:108:166:2x2:4516:324.
Myšičky4:144:185:44:2x617:383.

Sestavy

Gepardi:Tomáš Harabiš, Jakub Linet, PavelSeitz, Alex Šprtel, Samuel Ziegler, Tobiáš Ziegler, trenér p.Němec
Dračice:Adéla Kutrová, Markéta Mičková, Michaela Němcová, Magdaléna Rollerová, Alena Severová, Nela Světničková, Agáta Zatloukalová, trenérka Iva Harabišová
Myšičky:Valerie Balušková, Daniela Františáková, Ela Charvátová, Beáta Kutrová, Max Plesný, trenérka Míša Pavelková
Tygříci:Daniel Frais, Vít Jirouš, Pavel Kupka, Štěpán Mužík, Michal Sháněl, Staněk Tomáš, Katka Šemberová, Pavel Pawlorek, trenér Václav Severa (ZŠ Cihelní)
Krtečci:Jan Brinza, Šimon Hybler, Vojta Pur, Tonda Staněk, Vojta Staněk, Vojta Šrubař, trenérka Míša Pavelková.

Král střelců

Starší kategorie

Mladší kategorie

1.místoTomáš HarabišDanielka Františáková
2.místoMarkétka MičkováVojta Staněk
3.místoAdélka KutrováŠimon Hybler

Za krásnou akci patří dík všem, co se na organizaci podíleli

Kamila Franková, Rostislav Frank, Iva Harabišová, Nela Harabišová, Tomáš Harabiš, Ester Krahulcová, Veronika Mičková, Miroslav Němec, Lucie Oravcová, Michaela Pavelková, Václav Severa, Lubomír Světnička.

Související příspěvky