Menu Zavřeno

Minižačky úspěšně pokřtily tělocvičnu

Škola na Cihelní ulici se stala od letošní sezóny základnou pro naše nejmenší. V jejich tělocvičnách už nějaký ten pátek trénujeme. Tuto sobotu jsme ji pokřtili i zápasově. A první představení dopadlo výsledkově dobře. Minižačky U10 si připsaly dvě výhry se smíšeným týmem z Valašského Meziříčí.

Oba týmy podlehly ve svých úvodních vystoupeních největším favoritům soutěže. Nadcházející zápasy měly přinést vyrovnaný souboj o první výhry. Hostující tým přivezl do Bruntálu smíšenou sestavu dívek a chlapců. Domácí družstvo tvořila pouze děvčata.

SK ZŠ Cihelní Bruntál vs. Basket Valmez mix.   50:35   (12:6, 12:10, 14:14, 12:5)

Výběr z galerie:

Bruntálské holky rychle vedly o deset bodů. Dařilo se pěkně bránit. Kombinace do útoku byla rychlá. Hráčky se odvažovaly hrát situace jedna na jedna. Prostřídání na obou stranách poměr sil na hřišti srovnalo. Soupeř zakončoval hodně přes naše nové a mladší dívky. Ty zároveň dost ztrácely i míče v útoku.

Proti minulým utkáním je patrný posun ve správném postavení v obraně. Tým si vypracoval i mnoho přečíslení v útoku. Proměňování šancí mělo nižší úspěšnost. Hráčky nevolily vhodný způsob zakončení. Chyběl důraz v nájezdech na koš.

V závěru utkání nastoupila opět naše zkušená sestava. Valmez měl opět problém atakovat koš. V útoku bruntálské holky předvedly několik pěkných akcí. Domácí družstvo si v poklidu dohrálo do vítězného konce.

Body: Franková Viola 20, Mazalová Tereza 16, Vaculíková Jana 6, Křišťanová Alice 4, Kutrová Adéla 2, Zatloukalová Agáta 2, Němcová Michaela, Světničková Nela, Tesařová Tereza. Trojky: 0:0. Trestné hody: 2/0-23/7. Fauly: 14:5. Rozhodčí: p.Severa.

SK ZŠ Cihelní Bruntál vs. Basket Valmez mix.   39:37   (10:7, 11:4, 11:13, 7:13)

Začátek odvetného utkání byl rozdílný od toho předchozího. Hostující tým přidal na důraznosti a rychlosti. Hra bylo od první minuty vyrovnaná. Naše holky se hůř prosazovaly. V obraně bylo moc chyb způsobených špatným postavením.

zs-cihelni-logo-2

Utrhnout se nám podařilo až v druhé části. Přes naši zlepšenou obranu měl hostující tým problém projít. V útoku bruntalačky zlepšily nájezdy na koš, kdy byly důraznější ve dvojtaktech. Náš náskok se vyšplhal až na čtrnáct bodů.

O výhru málem přišla domácí děvčata v posledních minutách utkání. Několik individuálních chyb soupeř potrestal a snížil naše vedení. To ho dost povzbudilo a ještě přidal na důrazu. Nám se do hry začal vkrádat chaos. Desetibodová šňůra Valmezu ho dostala na dostřel jednoho bodu. Poslední úspěšný trestný hod ale patřil nám.

Body: Franková Viola 18, Mazalová Tereza 9, Vaculíková Jana 9, Křišťanová Alice 2, Kutrová Adéla 1, Němcová Michaela, Světničková Nela, Tesařová Tereza, Zatloukalová Agáta. Trojky: 0:0. Trestné hody: 11/5-18/7. Fauly: 12:6. Rozhodčí: p.Severa.

Související příspěvky