Menu Zavřeno

Dvě výhry druholigových žen na závěr soutěže

Poslední dvě utkání v letošní druhé lize zvládla děvčata na výbornou. V sobotu přehrála Lokomotivu Liberec a v neděli již jisté vítězky soutěže Levhartice Chomutov. Skončily tak na celkovém sedmém místě, čímž výrazně překročily svůj předsezónní cíl.

Bruntálskému týmu se podařil vstup do utkání. Hrál rychle, kombinačně, dařilo se střelecky. To vše podpořil dobrou obranou a převahou na doskoku. Soupeřky se trápily střelecky. Nebyly schopny zakončit i z vyložených šancí. Rychle se tak naše sestava dostala do dvouciferného náskoku.

Další průběh nabral jiný směr. Domácí družstvo střídáním snížilo sestavu. Liberec přitlačil v obraně. Vysunul napadání, čímž dostával Bruntalačky do těžkých situací a ty začaly zmatkovat. Zbrklá střelba z nepřipravených pozic s nezajištěným doskokem, nepřesné přihrávky či odhazované míče bylo vodou na mlýn soupeřkám. Ty rychle trestaly do nepřipravené obrany. Hostující tým zlepšil proměňování šancí a postupně ukrajoval svou ztrátu na domácí sestavu. Ve čtyřiadvacáté minutě bylo srovnáno.

Bruntálský tým se v závěru soutěže potkal s dobrou formou. Ve finálové skupině z posledních čtyř utkání vyhrál tři. Konečným sedmým místem výrazně překročil svůj předsezónní cíl.

Nepříjemný vývoj domácí nepoložil. Opět se do hry vrátila domácí pivotka. Na doskoku se tak opět vrátila jistota. Obrana se mohla lépe soustředit na vnější prostor. V útoku dokázaly zkušené hráčky vzít zodpovědnost na sebe. Několik povedených obranných zákroků a zakončení v druhé části třetí čtvrtiny přineslo opět bodové odskočení.

Ženy
Ženy

Ženy

V rozhodující čtvrtině viděli diváci velmi ofenzivní souboj. Oba týmy se vzájemně “špičkovaly” úspěšnou střelbou tříbodových pokusů. Útok převládal nad obranou. Svižné tempo nakonec neustál liberecký manšaft, na který patrně dolehlo dlouhé cestování. Tři minuty před koncem se bodově zasekl. Bruntálská střelecká chuť pokračovala. Rozdíl ve skóre dále narůstal.

Proti prvnímu vzájemnému utkání dorazil Chomutov bez několika opor. S již jistým vítězem soutěže a jistým postupujícím do první ligy začaly Bruntalačky podobně jako v sobotu. Sice hned v úvodu prohrávaly o tři koše, ale následně předvedly útočnou smršť. Střelecky se dařilo ze všech pozic. Děvčata společně během hry řádně komunikovala a dokázala zachytit spoustu útoků soupeřek.

Jedinou slabší chvilku si domácí tým vybral v druhé čtvrtině. Nejprve se s Chomutovem vzájemně střídal v zakončení, ale po pěti minutách to do koše přestalo padat. Jen poctivou obranou se dokázalo udržet zkušené soupeřky na slušném bodovém rozdílu.

Poslední poločas našeho účinkování v letošní druhé lize byl opět ukázkou útočné chutě týmu. V uvolněné náladě hrající hráčky opět začaly úspěšně zakončovat ze všech pozic.
Obrana neměla tolik práce. Chomutovský tým se nepouštěl do výraznějšího útočení, jakoby se s výsledkem již smířil. Po velmi dobrém výkonu se dočkal bruntálský tým další výhry.

Související příspěvky