Výsledky v týdnu (8. 5. – 14. 5. 2017)

Ve čtvrtek si dohrály odložené utkání minižačky U13. Proti děvčatům z Hané bojovaly statečně, ale výhry to nepřineslo. Naproti tomu dokázaly jejich mladší kolegyně U11 v neděli bodovat naplno.

Minižačky U13

čtvrtek 11. 5. 2017

V dohrávce zápasů se musel tým obejít bez několika zdravotně indisponovaných hráček. V průběhu  druhé čtvrtiny prvního zápasu odstoupila další zkušená hráčka. Většinu tak musela odehrát sedmičlenná sestava tvořena z větší části mladšími děvčaty. Holky statečně bojovaly. Proti zkušenějším a fyzicky lépe disponovaným soupeřkám hrály obětavě. I přes porážky zaslouží velkou pochvalu.

SK Bruntál vs. TJ OP Prostějov   29:30   (4:7, 10:6, 0:9, 15:8)

První poločas přinesl vyrovnaný průběh. Zlom nastal po odstoupení naši nejzkušenější hráčky v průběhu prvního poločasu. Některé hráčky, které musely na sebe vzít více odpovědnosti, se trošku trápily. V závěru se dokázaly uklidnit a zlepšenou hrou zkorigovat výsledek.

Body: Chlebíková Nela 10, Jedličková Anna 8, Kosařová Aneta 6, Harabišová Nela 3, Mazalová Tereza 2, Oravcová Lucie, Pernicová Veronika, Žerotínská Adéla. Trojky: 0:1. Trestné hody: 8/3-4/1. Fauly: 3:11. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Krejčí Kristýna.

SK Bruntál vs. TJ OP Prostějov   33:51   (10:6, 9:20, 11:10, 3:15)

Odvetné utkání přineslo vyravnanou partii pouze v prvních částech obou poločasů. Hráčky opět bojovaly. Snažily se útočit, v obraně si vedly celkem slušně. V sudých čtvrtinách byl znát úbytek sil. Malé holky se proti o dost vyšším soupeřkám nedokázaly prosadit pod košem. Získat ztracené míče stálo dost sil. Pokud se nepodařilo udržet soupeřky na perimetru, nedokázala je naše obrana pod koši zastavi.

Body: Oravcová Lucie 9, Kosařová Aneta 8, Harabišová Nela 6, Pernicová Veronika 5, Žerotínská Adéla 4, Chlebíková Nela 1, Mazalová Tereza. Trojky: 0:0. Trestné hody: 16/5-17/9. Fauly: 13:14. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Krejčí Kristýna.

[quotes-llama id=’66’]

Minižačky U11

Proti ostravskému týmu si zahrála kompletní patnáctka děvčat. V obou utkáních se bruntálský tým dostal rychle do vedení. Dobře pracoval v obraně, kdy už většina děvčat si osvojila základy správného bránění. V útoku se týmu často dařilo skórovat po rychlé kombinaci. Hrát hru jedna na jedna se odvažuje stále více hráček. Trošičku se trápí při zakončování.

neděle 14. 5. 2017

SK Bruntál vs. SBŠ Ostrava B   38:32   (12:6, 12:6, 0:12, 14:8)

Body: Chlebíková Nela 20, Mazalová Tereza 6, Křišťanová Alice 4, Němcová Michaela 4, Franková Viola 2, Vaculíková Jana 2, Duhajská Barbora, Kolínová Nikol, Kutrová Adéla, Marešová Klára, Mičková Markéta, Petříková Michelle, Rollerová Magda, Světničková Nela, Zatloukalová Agáta. Trestné hody: 4/2-7/0. Fauly: 8:9. Rozhodčí: Krejčí Kristýna.

SK Bruntál vs. SBŠ Ostrava B   52:34   (20:7, 11:13, 11:4, 10:10)

Body: Chlebíková Nela 15, Mazalová Tereza 10, Němcová Michaela 6, Zatloukalová Agáta 5, Křišťanová Alice 4, Petříková Michelle 4, Kolínová Nikol 2, Mičková Markéta 2, Světničková Nela 2, Vaculíková Jana 2, Duhajská Barbora, Franková Viola, Kutrová Adéla, Marešová Klára, Rollerová Magda. Trestné hody: 12/2-14/4. Fauly: 12:14. Rozhodčí: Krejčí Kristýna.