Výsledky v týdnu (27. 3. – 2. 4. 2017)

Ženy úspěšně dohrály svou soutěž. Ve čtvrtek zvládla dvě utkání. Žačky ve svém posledním domácím utkání své soupeřky deklasovaly. Minižačky U13 dokázaly v Olomouci držet krok vždy jen jeden poločas. Minižačky U11 odehrály turnaj v polské Wisle.

Ženy

čtvrtek 30. 3. 2017

Bruntálské hráčky, již jisté vítězky soutěže, musely odehrát ve čtvrtek odpoledne dvě soutěžní utkání. Absence některých hráček v následujících dnech by nám nedovolilo se k zápasům sejít. A soupeřky měly ve svém kalendáři pouze toto volné okénko.

SK Bruntál vs. Lokomotiva Krnov   60:52   (19:12, 17:18, 11:10, 13:12)

Krnovský tým nastoupil k utkání se zkušenější sestavou než na podzim. Vstup do utkání se domácí sestavě podařil. Rychlou kombinací a dobrou obranou si vypracovala jedenáctibodový náskok. Po oddechovém čase hostujícího týmu se hra vyrovnala. Soupeřky zlepšily pohyb v obraně a více se hrnuly k zakončení. Žádný z týmů nezískal výraznější převahu. Naše vedení po zbytek utkání oscilovalo mezi čtyřmi a deseti body.

Body: Barnetová Sandra 26, Jedličková Kateřina 15, Šandová Michaela 7, Samsonová Hana 4, Kuspišová Nikol 2, Lerbletierová Sára 2, Rošková Aneta 2, Vajdová Klára 2, Balušková Veronika. Trojky: 2:4. Trestné hody: 15/8-8/6. Fauly: 11:8. Rozhodčí: Martin Opršal.

SK Bruntál vs. SK UP Olomouc B   79:57   (27:16, 23:8, 11:18, 18:15)

Z Olomouce přijela pouze pětice hráček. Naše základní sestava rychle vytvořila dostatečný náskok a zbytek zápasu proběhl v tréninkovém rytmu. Velkou příležitost dostaly kadetky, jenž proti zkušenějším soupeřkám sbíraly zkušenosti.

Body: Jedličková Kateřina 23, Šandová Michaela 14, Vajdová Klára 12, Kuspišová Nikol 10, Barnetová Sandra 6, Rošková Aneta 5, Samsonová Hana 5, Lerbletierová Sára 4, Balušková Veronika. Trojky: 6:5. Trestné hody: 2/1-15/10. Fauly: 2:11. Rozhodčí: Martin Opršal.

Čtěte více: Ženy zůstaly stoprocentní

Žačky U15

neděle 2. 4. 2017

Po pěti minutách utkání svítil stav na ukazateli skóre 16:0! pro domácí tým. Bylo zřejmé, že zápas bude jen o výšce výhry bruntálského týmu. Mohelnické dívky dostaly příležitost ke hře ještě v druhé pětiminutovce první čtvrtiny, kdy domácí sestavu na hřišti tvořila mladší děvčata a hra se vyrovnala. Druhá čtvrtina již přinesla “demolici” soupeřek. Po poločasové přestávce se utkání již jen dohrávalo.

SK Bruntál vs. TJ MEZ Mohelnice   126:31   (32:16, 44:2, 24:8, 26:5)

Body: Mazalová Petra 30, Ječmenová Julie 20, Jedličková Anna 19, Lerbletierová Sára 18, Machová Viktorie 15, Harabišová Nela 12, Křišťanová Zuzana 6, Oravcová Lucie 6. Trojky: 5:3. Trestné hody: 12/5-12/4. Fauly: 11:11. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Krejčí Kristýna.

Minižačky U13

sobota 1. 4. 2017

Na zápasy tým cestoval bez několika svých mladších opor, které se účastnily turnaje v polské Wisle.

OSK Olomouc vs. SK Bruntál   63:54   (9:17, 10:11, 10:12, 34:16)

V prvním utkání se podařilo v úvodu domácí favoritky zaskočit. Tým dobře bránil a nedovoloval olomouckým dívkám moc ataků na náš koš. V útoku hrál hodně staticky a bez kombinací. K zakončení se odvažovala pouze naše nejzkušenější hráčka, na kterou ostatní holky až moc spoléhaly. I tak to stačilo na vybudování si náskoku. Další dvě části přinesly vyrovnanou hru. Ještě v poslední čtvrtině se podařilo bruntálskému týmu navýšit vedení na rozdíl čtrnácti bodů. Posledních pět minut utkání byl z bruntálské strany totální chaos. Ztráty míčů v útoku, chyby v obraně, špatná komunikace. Co se dalo pokazit, to se pokazilo. Soupeřky stav otočily a zaslouženě vyhrály.

Body: Jedličková Anna 34, Oravcová Lucie 10, Kosařová Aneta 8, Harabišová Nela 4, Barnetová Anna, Pernicová Veronika, Sobotková Anna, Tesařová Michaela, Ševčíková Emma. Trojky: 0:0. Trestné hody: 18/7-15/6. Fauly: 12:13. Rozhodčí: Petrák Robin, Vildová Linda.

OSK Olomouc vs. SK Bruntál   58:31   (10:12, 10:6, 16:2, 22:11)

Ke konci prvního utkání se zranila bruntálská opora. Ostatní dívky musely začít spoléhat pouze na sebe. Najednou byl v naší hře vidět pohyb, kombinace a chuť hrát. Do hry se zapojovala všechna děvčata. Díky tomu se dařilo držet s domácím týmem krok celý první poločas. Po přestávce se opět vše otočilo. Další zranění nám ještě více “očesalo” sestavu. Holkám, které nastoupily po delší tréninkové pauze, rychle docházely síly. I přes velkou snahu nedokázaly bruntalačky držet krok.

Body: Harabišová Nela 11, Kosařová Aneta 8, Oravcová Lucie 8, Tesařová Michaela 2, Ševčíková Emma 2, Barnetová Anna, Jedličková Anna, Pernicová Veronika, Sobotková Anna. Trojky: 0:0. Trestné hody: 8/0-9/3. Fauly: 9:6. Rozhodčí: Petrák Robin, Vildová Linda.

Minižačky U11

pátek 30. 3. – neděle 2. 4. 2017

Minižačky U11 si zajely na mezinárodní turnaj do polské Wisly. Zde postupně odehrály šest utkání. Tým absolvoval teprve svůj první turnaj. Pro většinu dívek to bylo seznámení se s turnajovým prostředím a s kolektivem mimo tréninky. Děvčata odehrála velice pěkná utkání. Některé porážky můžeme připsat menší zkušenosti. Po třech výhrách a třech porážkách obsadila v konečné tabulce, jen díky horšímu vzájemnému utkání, páté místo. Zároveň si přivezly cenu za “Nejsympatičtější tým” a cenu pro nejlepší obránkyni turnaje získala Nela Chlebíková. Nejužitečnější hráčkou družstva byla zvolena Adélka Žerotínská.

SK Bruntál vs. GUKS Gwarek Pawlowice   56:11   (18:0, 18:3, 10:6, 10:2)

Body: Křišťanová Alice 16, Chlebíková Nela 12, Žerotínská Adéla 10, Mazalová Tereza 8, Franková Viola 6, Kutrová Adéla 2, Míčková Markéta 2, Duhajská Barbora, Kolínová Nikol, Marešová Klára, Němcová Michaela, Petříková Michelle, Rollerová Magda, Vaculíková Jana. Trestné hody: 6/0-4/1. Fauly: 8:4.

SK Bruntál vs. MKS Grójec   18:15   (8:3, 3:2, 3:10, 4:0)

Body: Mazalová Tereza 5, Křišťanová Alice 4, Chlebíková Nela 3, Franková Viola 3, Němcová Michaela 2, Žerotínská Adéla 1, Duhajská Barbora, Kolínová Nikol, Kutrová Adéla, Marešová Klára, Míčková Markéta, Petříková Michelle, Rollerová Magda, Vaculíková Jana. Trestné hody: 16/6-6/1. Fauly: 7:15.

SK Bruntál vs. Lotnik Wierzawice   17:44   (6:8, 7:6, 4:12, 0:18)

Body: Žerotínská Adéla 8, Chlebíková Nela 4, Duhajská Barbora 2, Kolínová Nikol 2, Marešová Klára 1, Franková Viola, Kutrová Adéla, Křišťanová Alice, Mazalová Tereza, Míčková Markéta, Němcová Michaela, Petříková Michelle, Rollerová Magda, Vaculíková Jana. Trestné hody: 4/1-10/4. Fauly: 13:11.

SK Bruntál vs. Basket 25 Artego Bydgoszcz   28:37   (9:8, 0:13, 11:8, 8:8)

Body: Chlebíková Nela 14, Žerotínská Adéla 6, Vaculíková Jana 4, Franková Viola 2, Míčková Markéta 2, Duhajská Barbora, Kolínová Nikol, Kutrová Adéla, Křišťanová Alice, Marešová Klára, Mazalová Tereza, Němcová Michaela, Petříková Michelle, Rollerová Magda. Trestné hody: 14/4-8/1. Fauly: 5:15.

SK Bruntál vs. ISWJ Wisla   24:37   (4:6, 2:11, 8:10, 10:12)

Body: Chlebíková Nela 17, Žerotínská Adéla 5, Němcová Michaela 2, Duhajská Barbora, Franková Viola, Kolínová Nikol, Kutrová Adéla, Křišťanová Alice, Marešová Klára, Mazalová Tereza, Míčková Markéta, Petříková Michelle, Rollerová Magda, Vaculíková Jana. Trestné hody: 11/4-13/5. Fauly: 12:11.

SK Bruntál vs. SBŠ Ostrava   26:23   (6:8, 8:7, 4:4, 8:4)

Body: Chlebíková Nela 14, Žerotínská Adéla 8, Mazalová Tereza 2, Míčková Markéta 2, Duhajská Barbora, Franková Viola, Kolínová Nikol, Kutrová Adéla, Křišťanová Alice, Marešová Klára, Němcová Michaela, Petříková Michelle, Rollerová Magda, Vaculíková Jana. Trestné hody: 9/2-10/5. Fauly: 6:9.