Menu Zavřeno

Minižačky bez porážky vyhrály skupinu

V dohrávaných utkáních přivítaly minižačky U12 doma tým TJ OP Prostějov. Chtěly navázat na povedená vystoupení na Hané. Nebyla z toho příliš povedená hra, ale i tak si připsaly další dvě výhry.

Poslední zápasy ve skupině již neměly žádný vliv na tabulku. Oba týmy mohly vše odehrát v klidu. Hostující tým dorazil bez několika svých opor. My opět přivítali ve svém středu hráčky mladších kategorií.

SK Bruntál vs. TJ OP Prostějov   30:24   (5:7, 4:2, 8:2, 13:13)

Děvčata vstoupila do zápasu nesoustředěná. Chyběl pohyb a nasazení. V útočné fázi působilo družstvo bezradně. Mnoho kombinací končilo díky nepřesnosti přihrávek či chybnému zpracování míče. Nebyla hráčka, která by chtěla atakovat koš soupeřek. Jen díky dobré obraně si Prostějov nevypracoval výraznější vedení. Tento projev týmu probíhal po celé dvě úvodní čtvrtiny. Skóre na obou stranách moc nenarůstalo a odpovídalo spíše mladším kategoriím.

Obraz hry se lehce změnil po poločasové přestávce. V té došlo k rázné domluvě a vysvětlení důvodu, proč zrovna trávíme v sobotu dopoledne čas v hale. Bruntálské holky přidaly na snaze útočit. Zlepšily pohyb. Rázem se získala mírná převaha. Nízké procento úspěšnosti při zakončení nedovolilo vybudovat výraznější vedení, přesto se vyhouplo do dvouciferného stavu. Individuální chyby v závěru zápasu dovolily hostujícím hráčkám korigovat výsledek.

Body: Pernicová Veronika 11, Chlebíková Nela 8, Mazalová Tereza 4, Sobotková Anna 2, Vaculíková Jana 2, Žerotínská Adéla 2, Barnetová Anna 1, Křišťanová Alice, Němcová Michaela, Tesařová Michaela. Trojky: 0:0. Trestné hody: 18/6-12/4. Fauly: 13:10. Rozhodčí: Kateřina Jedličková, Kristýna Krejčí.

SK Bruntál vs. TJ OP Prostějov   44:22   (10:4, 11:7, 10:5, 13:6)

Již podstatně lépe přistoupily domácí dívky k druhému utkání. Přesto i v tomto se promítaly chyby, na které upozorňoval trenér. Zlepšeným pohybem se dařilo nacházet mezírky v obraně soupeřek. Více se dařilo hrát rychlé přechody do útoku a zakončovat. Mladší dívky našly odvahu hrát jedna na jedna. Holky tak odčinily předchozí výkon a zaslouženě si připsaly poslední výhru ve skupině.

Body: Barnetová Anna 10, Žerotínská Adéla 10, Pernicová Veronika 7, Chlebíková Nela 6, Sobotková Anna 4, Křišťanová Alice 2, Mazalová Tereza 2, Tesařová Michaela 2, Vaculíková Jana 1, Němcová Michaela. Trojky: 0:0. Trestné hody: 8/2-10/6. Fauly: 7:10. Rozhodčí: Kateřina Jedličková, Kristýna Krejčí.

Na výkonu některých dívek byla znát absence na trénincích. Zkušenější hráčky tentokrát hodně chybovaly. Věřím, že si vezmou ponaučení z laxního přístupu v prvním utkání. Malou pochvalu zaslouží za druhý zápas.

Holky vyhrály svou skupinu bez ztráty bodu. Nyní je čekají souboje o konečné umístění. V nich by se měly utkat s vítězkami vedlejší skupiny, BK Havířov.

Související příspěvky