Menu Zavřeno

Výborný první poločas rozhodl utkání

Sobotní utkání zastihlo kadetky v dobré formě. Těsně po obědě se na své soupeřky “vrhly” a velice rychle rozhodly utkání. Vítězství nad Frýdkem-Místkem je nechalo ve skupince týmů bojujících stále o přední příčky.

Oba týmy musely oželet účast některých svých opor. Průběh utkání ukázal, že více to zkomplikovalo situaci hostující sestavě.

Před utkáním se těžko odhadovalo, jak bruntálské dívky do utkání vstoupí. Čtvrteční trénink nahradily návštěvou wellness centra a na pátečním podvečerním tréninku působily unaveně. Obavy vzaly za své již po prvních minutách.

SK Bruntál vs. BK Frýdek-Místek   75:34   (31:9, 21:8, 14:7, 9:10)

Domácí hráčky odehrály výborný první poločas. Soupeřky se dostaly do vedení po vyhraném rozskoku a ihned odběhly do zónové obrany. Další dva jejich útoky ukázaly, že se budou hodně snažit hrát přes své podkošové hráčky, které nám dělaly starosti. Po vyrovnaném úvodu tak tým zareagoval a změnil svou taktiku. Bruntálské obrana začala hrát agresivněji po celé ploše a nutila soupeřky k chybám. Rychlý přechod do útoku eliminoval přípravu obrany soupeřek.

Tento styl hry nám vycházel po většinu doby prvního poločasu. Rychlá kombinace na dvě, tři přihrávky zakončená košem. Cíl si našly i střely ze střední vzdálenosti. Velká převaha bruntálských dívek rozhodila soupeřky, které se dostaly do útlumu. Postupně nám přenechávaly i prostor pod oběma koši. Vedení rychle narůstalo.

Druhá polovina utkání přinesla rozdílný obrázek. V šatně se frýdecké hráčky uklidnily. Na hřiště vstoupily odhodlané zabojovat a nedopustit debakl. Podstatně lépe přistupovaly k našim hráčkám a nedávaly tolik prostoru k tahu na koš. Z naší hry se vytratila svižnost. Rychlý přechod do útoku již nebyl tolik praktikován. Zakončení bylo prováděno často zbrkle a nepřesně. Koše se nedařilo dát ani na několikatý pokus.

Obrana se stáhla. Dovolovala soupeřkám držet delší dobu míč a kombinovat. Dostávala se tak pod větší tlak. Z toho pramenily chyby a zbytečné fauly. Pokud si domácí tým udržoval ve třetí části alespoň částečnou herní převahu, v poslední části byla jeho útočná snaha skoro minimální.

Za celkový výkon v prvním poločase a práci obrany po celé utkání zaslouží holky pochvalu. Z chyb a chaosu v útoku v druhém poločase by si měly vzít ponaučení. Budou utkání, kdy jakékoliv zaváhání budou soupeřky trestat.

Body: Mihalcová Zuzana 16, Ječmenová Julie 14, Mazalová Petra 11, Jonášová Valerie 8, Rošková Aneta 8, Vajdová Klára 8, Kuspišová Nikol 7, Samsonová Hana 2, Balušková Veronika 1. Trojky: 2:0. Trestné hody: 6/3-30/14. Fauly: 23:11. Rozhodčí: Kateřina Jedličková, Kristýna Krejčí.