Menu Zavřeno

Ženy úvod zvládly

Ženy v pátek úspěšně vstoupily do své soutěže. V Šumperku podaly velice dobrý výkon, plný pěkných a rychlých kombinací. Zkušenější trojici hráček dobře doplňovaly mladé kadetky. Zasloužená výhra jim zpříjemnila cestu domů.

Pohled na rozcvičující se domácí sestavu zvýšil u některých našich mladších hráček nervozitu, kterou pociťovaly cestou do Šumperka. Přesto to v zápase nebylo na jejich hře příliš znát. S podporou svých starších spoluhráček odehrály velice pěkné utkání.

TJ Šumperk vs. SK Bruntál   52:82   (10:23, 15:26, 16:20, 11:13)

Po úvodním oťukávání se bruntálskému týmu začala dařit rychlá kombinační hra. Zároveň se mohl opřít o kvalitní střelbu ze střední vzdálenosti i tříbodového prostoru. Slušně pracující obrana nedovolovala domácím jednoduché zakončení. Proti vyšším soupeřkám se dařilo na doskoku a sbírat odražené střely, kterými šumperské hráčky často řešily své zakončení. Hostující tým postupně získával převahu herní i bodovou.

První dvě části měly podobný průběh. K mírnému hernímu výpadku došlo v úvodu třetí čtvrtiny. Soupeřky zlepšily pohyb a začaly v útoku lépe kombinovat. Naše děvčata špatně spolupracovala při řešení clon. Zkušené domácí hráčky se jednoduše uvolňovaly a dostávaly se k volným střelám ze střední vzdálenosti. Na druhé straně v útoku se nám do hry vkradlo několik individuálních chyb. Uklidnit situaci pomohl oddechový čas. Tým se dostal do pohody a začal opět hrát svou hru.

Před závěrečnou části bylo prakticky rozhodnuto. Domácí tým se ještě snažil korigovat hru mírným přitvrzením v obraně. Tím se nenechaly bruntálské hráčky rozhodit. Svůj náskok ještě zvýraznily a soupeř rezignoval. V závěru si naše hráčky mohly v poklidu dojít pro výhru.

Body: Barnetová Sandra 24, Šandová Michaela 21, Jedličková Kateřina 19, Barnetová Nikol 5, Samsonová Hana 5, Rošková Aneta 4, Kuspišová Nikol 2, Lerbletierová Sára 2, Balušková Veronika, Vajdová Klára. Trojky: 3:5. Trestné hody: 8/3-17/10. Fauly: 16:16. Rozhodčí: Kapl Antonín.

Související příspěvky