Menu Zavřeno

Žádné vrcholné dílo, ale body se přivezly

V úterním večerním utkání na hřišti Basketu Ostrava potvrdily ženy roli papírových favoritek. Vítězství se nerodilo vůbec lehce. Bylo k němu potřeba hodně bojovnosti a sil.

Absence našich podkošových hráček naši hru výrazně ovlivnila. Tým musel odehrát utkání pouze s jednou podkošovou kadetkou. Proti výškové převaze se musel spoléhat na velice dobrou spolupráci děvčat v prostoru koše.

Proti předchozím vzájemným utkáním soupeřky hodně omladily. Nestálo proti nám družstvo zkušených žen ve věku našich maminek, ale spíše našich starších sester. Hodně soupeřek mělo zkušenosti z vyšších soutěží.

Basket Ostrava vs. SK Bruntál   59:68   (13:19, 12:11, 22:22, 12:16)

Během úvodních šesti minut si bruntálské hráčky vytvořily osmibodový náskok. Základní sestava hrála přesně to, na čem se tým domluvil. Dařilo se v obraně, fungovaly rychlé protiútoky. Od prostřídání se hra vyrovnala. Naše hra se zpomalila, přibývalo nepřesností.

Překvapivě slušně dokázaly naše hráčky kombinovat na zónovou obranu. Rychlým pohybem míče si vytvářely dost volných střeleckých pozic. Chyběla chuť hrát do koše a tak většina střel šla z větší vzdálenosti. Střelkyně měly naštěstí často přesnou ruku.

Na večerní zápasy si mladé holky ještě nezvykly. Na hřišti některé občas nepůsobí svěžím dojmem. Pomalejší reakce, horší koncentrace, absence důrazu či razance nahrávala soupeřkám. V obraně špatně bránily na nohách, neodstavovaly soupeřky a dovolovaly jim lehce doskakovat a následně zakončovat.

V průběhu utkání se nám podařilo několikrát odskočit na dvouciferné vedení. Velké množství individuálních chyb vracelo soupeřky do hry. Konečnou výhru a tím i vedoucí pozici se nám podařilo udržet hlavně bojovnosti.

Body: Jedličková Kateřina 22, Barnetová Nikol 15, Šandová Michaela 10, Samsonová Hana 8, Mazalová Petra 7, Barnetová Sandra 6, Kuspišová Nikol, Lerbletierová Sára, Vajdová Klára. Trojky: 1:6. Trestné hody: 19/10-16/8. Fauly: 16:19. Rozhodčí: Pospíšil Z.

Páteční utkání s SBŠ Ostrava “B” se pro nemoc v týmu hostí odkládá.

Související příspěvky