Menu Zavřeno

Žačky zvládly těžké souboje

Žačky U15 podaly minulý týden výborný výkon. A to nejenom na hřišti. Výhry s SBŠ Ostrava “B” a Basket Valmez byly odměnou za bojovnost, nasazení, vytrvalost a skvělý týmový přístup.

Pro děvčata byly víkendové zápasy velice náročné. Tým se musel obejít bez několika hráček. Některé nastoupivší se v týdnu místo tréninku léčily a srážely teplotu, aby mohlo družstvo hrát v nejmenším možném počtu. Zápasy bolely. Hlavně ten sobotní.

SK Bruntál vs. SBŠ Ostrava B   66:25   (12:6, 18:6, 19:9, 17:4)

Utkání se netradičně odehrálo v tělocvičně na Petrině. Ostravskému týmu chyběla nejlepší střelkyně z minulého vzájemného měření sil. Naši sestavě také chyběly hráčky. Byla připravena bojovat pouze v pětičlenném složení.

Děvčata se na utkání pečlivě soustředila. Nechtěla dopustit hned v úvodu zbytečné zaváhání. Přece jen se očekával s přibývajícím časem úbytek sil a tím výhoda pro naše soupeřky. Je možné, že nám zápas v menší tělocvičně dal drobnou výhodu. Holky nemusely tolik běhat, obrana byla uzavřenější. Toho se nám dařilo využívat. Soupeřky se nedostávaly k jednoduchému ataku našeho koše. Dařilo se je dlouho držet na trojkové čáře a nutit ke střelbě. V útočné fázi vycházel rychlý přechod do útoku a úspěšné zakončení. Pod oběma koši se dařilo na doskoku.

Nabuzena vývojem zápasu se v poločase děvčata hecovala do další hry. Bylo třeba pokračovat v podobném rytmu. Na útočné polovině dokázala rozehrávka držet zkušeně míč a rozdělovat přihrávky. Občas holky řešily zbrkle některé kombinace. Pouštěly se zbytečně k obtížnému zakončení. Několik ztrát míče soupeřky buď potrestaly nebo nás stálo dost sil získat míč zpět. Obrana stále pracovala pečlivě.

S blížícím se koncem to už začínalo hodně bolet. Bylo to hlavně o vůli. V očích některých děvčat byly vidět i malé slzičky. Za rozhodnutého vývoje dostaly na straně soupeřek příležitost méně vytížené hráčky. S posledním hvizdem rozhodčích si mohly bruntálské dívky spokojeně vydechnout.

Body: Jedličková Anna 27, Harabišová Nela 14, Mazalová Tereza 13, Barnetová Anna 6, Sobotková Anna 6. Trojky: 4:1. Trestné hody: 16/4-14/2. Fauly: 10:16. Rozhodčí: Jedličková K., Frank V.

SK Bruntál vs. Basket Valmez   81:23   (17:4, 25:2, 22:9, 17:8)

V neděli tým posílila Míša. Byla tak jedna hráčka na střídání. Stejně jako předchozí den se tým soustředil na obranu. Na doskoku to trošku vázlo, ale holky si dokázaly následný útok soupeřek pokrýt. Proti sobotě větší hřiště dávalo děvčatům možnost využívat rychlého přechodu do útoku a větší možnosti pro kombinace.

Bruntálské dívky po celou dobu své soupeřky přehrávaly. Po zisku míče vyrážely k rychlému protiútoku. Výborné dlouhé pasy z rukou rozehrávačky dokázaly úspěšně proměňovat v body naše křídelní hráčky. Zisk bodů probíhal i po pěkných individuálních akcích. V obraně už nám tolik nepracovaly nohy. Občas již z únavy děvčata používala nevhodně ruce. I tak s přehledem došla k zasloužené výhře.

Body: Jedličková Anna 33, Mazalová Tereza 16, Barnetová Anna 13, Harabišová Nela 13, Sobotková Anna 6, Němcová Michaela. Trojky: 2:0. Trestné hody: 20/7-14/5. Fauly: 13:14. Rozhodčí: Jedličková K., Frank V.

Sobotní vyšší výhra je nečekaná, ale naprosto zasloužená. Šlo o nejlepší výkon v této sezóně. Do nedělního utkání šly holky v roli favoritek. Nic nepodcenily. Zaslouží velkou pochvalu nejen za výkon na hřišti, ale i za poctivou léčbu a přípravu doma.

Související příspěvky