Přehled týdne (12. 11. – 18. 11. 2018)

Ženy prohrály v 2.lize další domácí utkání. V SML se protrápily k vítězství. Minižačky U12 si s Českým Těšínem otevřely střelnici. Z miniturnaje dívek U10 si náš smíšený tým přivezl po jedné výhře a porážce.

Ženy A

neděle 18. 11. 2018

SK Bruntál vs. BK NAPOS Vysoká n.L.   71:86   (28:26, 23:24, 15:16, 5:20)

Za první poločas si oba týmy slušné hodnocení za obranu nezaslouží. Mnoho jednoduchých košů na obou stranách, otevřené střely. Bruntálským dívkám se dařil rychlý útok, hostující hráčky si v pohodě střílely za tři body (6 x v první čtvrtině!). Podobně jako v mnoha předchozích utkáních se nám nedařilo zvládat koncovky čtvrtin.

Po poločasové přestávce se hra trošku zklidnila. Oba týmy zlepšily obrannou činnost. Nám se přestala dařit střelba a rychlý přechod do útoku. Částečně to bylo zapříčiněno i drobným zraněním naši nejběhavější hráčky. Ostatní dívky ji nedokázaly nahradit. Ze hry se nám vytratila rychlá hra křídel. Zbytečně se držel míč a driblovalo.

Do poslední čtvrtiny se šlo za vyrovnaného stavu. Zde se plně projevila neochota našich hráček hrát jedna na jedna do koše. Místo tlaku na koš se holky “proměnily v házenkářky” a s míčem si hrály pouze kolem tříbodové čáry. Za sedm minut se podařilo dát pouze jeden bod. Když se k tomu přidá opět špatný pohyb v obraně, mohly si soupeřky pohodlně dokráčet pro výhru.

Body: Mazalová Petra 17, Kuzmová Kateřina 14, Barnetová Sandra 11, Jedličková Kateřina 11, Šandová Michaela 6, Barnetová Nikol 4, Ječmenová Julie 4, Balušková Veronika 2, Samsonová Hana 2, Kuspišová Nikol. Trojky: 3:9. Trestné hody: 28/16-18/13. Fauly: 23:17. Rozhodčí: Kavan J., Smelty J.

Ženy B

čtvrtek 15. 11. 2018

SK Bruntál vs. BK Lipník nad Bečvou   74:70   (26:16, 19:18, 12:14, 17:22)

Ženský tým Lipníku byl pro nás neznámou. Tým tvoří mladé lipnické dívky, doplněné o několik posil. Všechny hráčky byly v mládežnických kategoriích velice šikovné. Že nás čeká těžké utkání se dalo vyčíst z výsledků jejich posledních utkání.

V tvrdě hraném utkání se domácímu týmu podařilo v koncovce první části vypracovat náskok. Tým hrál rychle, dařilo se střelecky. V úvodu další části narostlo naše vedení až na patnáct bodů a zdálo se, že utkání směřuje k vítězství.

Minuty před poločasem a závěry dalších čtvrtin ukázaly, kde to skřípe. Nesoustředěnost a pocit, že se již nemůže nic stát, vždy přinesl do naší hry chaos. Děvčata opouští svou hru a pouští se do nesmyslných individuálních zakončení a nepřipravených střel. Místo zklidnění hry při slušném náskoku dávají soupeřkám mnoho šancí. Ty trestají naše nepřesné střely ziskem míče a  rychlým výpadem do naší nepřipravené obrany. Závěr druhé čtvrtiny vyhrál hostující tým 0:6, třetí části 2:8, a poslední části 0:13! Tři a půl minuty před koncem vedla domácí sestava 74:57. Přesto jsme se strachovali o výsledek.

Body: Jedličková Kateřina 21, Kuzmová Kateřina 17, Šandová Michaela 13, Mazalová Petra 9, Balušková Veronika 4, Samsonová Hana 4, Barnetová Nikol 2, Ječmenová Julie 2, Machová Viktorie 2, Kuspišová Nikol. Trojky: 8:4. Trestné hody: 0/0-4/4. Fauly: 4:4. Rozhodčí: Rošková Aneta.

Minižačky U12

Soupeřky hrají soutěž s mladší sestavou a na průběhu utkání to bylo znát. V mnoha případech se nedostaly za půlicí čáru, častokrát se jim nepodařilo dobře vyhodit z autu. Bruntálské dívky si tak ve sportovní hale otevřely střelnici.

SK Bruntál vs. TJ Slavoj Český Těšín   132:11   (26:7, 38:2, 30:0, 38:2)

Body: Němcová Michaela 30, Franková Viola 28, Šestáková Tereza 16, Drápalová Barbora 12, Vaculíková Jana 12, Rollerová Magda 10, Mazalová Tereza 8, Mičková Markéta 8, Duhajská Barbora 4, Zatloukalová Agáta 4. Trojky: 0:0. Trestné hody: 3/0-3/1. Fauly: 5:5. Rozhodčí: Jedličková K., Rošková A.

SK Bruntál vs. TJ Slavoj Český Těšín   168:1   (46:0, 32:1, 40:0, 50:0)

Body: Němcová Michaela 38, Drápalová Barbora 34, Franková Viola 28, Mazalová Tereza 16, Rollerová Magda 16, Vaculíková Jana 14, Mičková Markéta 6, Zatloukalová Agáta 6, Šestáková Tereza 6, Duhajská Barbora 4. Trojky: 0:0. Trestné hody: 2/0-2/1. Fauly: 1:3. Rozhodčí: Jedličková K., Rošková A.

Minižačky U10

Opět od nuly. Po odstoupení jednoho z týmů byla soutěž již podruhé přelosována. Předchozí výsledky se nezapočítávají. V soutěži zůstala tři družstva (SK Bruntál, SBŠ Ostrava, BK Příbor), která společně odehrají celkem šest miniturnajů. Každý z týmů bude pořádat dva. Jako první se ujaly role hostitelek děvčata z Příbora.

SK ZŠ Cihelní Bruntál vs. SBŠ Ostrava   1:67   (1:17, 0:18, 0:18, 0:14)

Ostravská děvčátka již mají odehráno hodně zápasů. Na jejich hře to bylo znát. Naše omladina se snažila. Bojovala, běhala. U nováčků byl znát další basketbalový posun.

Body: Petřík Šimon 1, Balušková Valerie, Hublíková Veronika, Hýbler Šimon, Konečný Martin, Kutrová Adéla, Špičáková Kateřina, Tsarucha Klaudia, Vráželová Barbora. Trojky: 0:0. Trestné hody: 2/1-2/1. Fauly: 2:2. Rozhodčí: Zemánek A.

SK ZŠ Cihelní Bruntál vs. BK Příbor   57:4   (10:0, 14:0, 13:4, 20:0)

Se soupeřkami jsme letos již odehrály zápasy, které pak byly anulována. Příborská sestava je úplným nováčkem. Tak jak jsme v předchozím utkání ztráceli na Ostravu, tak jsme nyní převyšovali soupeřky. Podařilo se mnoho pěkných individuálních akcí i kombinací. Do útoku se již vice zapojily naše nové slečny.

Body: Balušková Valerie, Hublíková Veronika, Hýbler Šimon, Konečný Martin, Kutrová Adéla, Petřík Šimon, Špičáková Kateřina, Tsarucha Klaudia, Vráželová Barbora. Trojky: 0:0. Trestné hody: -/---/-. Fauly: -:-. Rozhodčí: Zemánek A.