Výsledky v týdnu (11. 12. – 17. 12. 2017)

O víkendu se hrály poslední soutěžní zápasy tohoto kalendářního roku. Výsledkově úspěšné vystoupení odehráli pouze minižáci U12. Ostatní družstva se musela sklonit před svým soupeřem.

Ženy “A”

sobota 16.12.2017

SK Bruntál vs. BK Brandýs nad Labem   74:80   (14:20, 9:8, 22:16, 15:16, 10:10, 4:10)

O výhře hostujícího týmu rozhodlo až druhé prodloužení. Bruntálská sestava se po celé utkání trápila s úspěšností proměňování střeleckých příležitostí. Mírnou herní převahu tak nedokázala zužitkovávat a na dosažení koše se hodně nadřela. Oba týmy se průběžně střídaly ve vedení. Vyrovnaný stav po základní hrací době si zajistily hostující hráčky až dvě vteřiny před koncem čtyřicáté minuty po poziční chybě domácích hráček. V průběhu prodloužení došlo k vyfaulování se některých bruntálských opor, co ž v závěru toho druhého již bylo znát.

Body: Šandová Michaela 22, Jedličková Kateřina 20, Barnetová Nikol 11, Mazalová Petra 8, Samsonová Hana 6, Kuzmová Kateřina 5, Ječmenová Julie 2, Balušková Veronika, Kuspišová Nikol, Vajdová Klára. Trojky: 5:4. Trestné hody: 22/11-32/18. Fauly: 28:15. Rozhodčí: Kocurek O., Nováková B.

neděle 17.12.2017

SK Bruntál vs. BA Sparta Praha   62:97   (15:30, 17:20, 18:18, 12:29)

V utkání postrádal bruntálský tým dvě hráčky základní sestavy. Hostující favoritky již od úvodního rozskoku naznačovaly, kdo bude tahat za delší konec. Úvodní a závěrečné dějství bylo jasně v jejich režii. Domácím se podařilo odehrát dvě vyrovnané čtvrtiny, kdy pražský tým poslal na hřiště méně zkušené hráčky.

Body: Jedličková Kateřina 16, Barnetová Nikol 12, Mazalová Petra 10, Samsonová Hana 10, Kuzmová Kateřina 8, Vajdová Klára 3, Balušková Veronika 2, Kuspišová Nikol 1, Ječmenová Julie. Trojky: 6:12. Trestné hody: 18/10-23/13. Fauly: 21:15. Rozhodčí: Kocurek O., Nováková B.

Minižačky U12

Oba týmy se spolu opět utkaly po čtrnácti dnech. V prvním kole kvalifikace o postup na NF bylo úspěšnější ostravské družstvo. V sobotních zápasech stejně tak. Ostravské hráčky se mohly spolehnout na vyrovnanější lavičku, kvalitnější práci s míčem a atletické schopnosti. V prvním utkání byly bruntálské dívky jakoby myšlenkami již u vánočního stromečku. Chyběl pohyb, bojovnost a nasazení. Po domluvě trenéra se tým probral. Odveta již byla herně přijatelnější.

Basket Ostrava vs. SK Bruntál   74:25   (18:10, 14:4, 14:2, 28:9)

Basket Ostrava vs. SK Bruntál   67:35   (12:4, 19:4, 10:12, 26:15)

Minižáci U12

Trenérka Franková se mohla konečně spolehnout na početnější sestavu. Na palubovce nejslabšího týmu soutěže si naši mladíci zastříleli. Proti domácímu týmu, složeného z hráčů ročníků 2006 až 2010, se v závěrečném dvojzápase tohoto roku ukázali v dobrém světle všichni hráči bruntálského týmu.

BK Havířov vs. SK Bruntál   10:76   (0:0)

BK Havířov vs. SK Bruntál   12:63   (0:0)

Minižactvo U10

Bruntálská smíšená sestava cestovala do Ostravy na zkušenou. Domácí Hadi byli basketbalově i fyzicky vyspělejší. Přes dvě vysoké porážky byly trenérky velice spokojené. Děti na hřišti bojovaly. Snažily se nedat nic zadarmo. V prvním utkání předvedly i několik pěkných basketbalových kousků. V druhém už osmičlenné sestavě docházely síly.

BK Snakes Ostrava vs. SK Cihelní Bruntál   79:14   (20:1, 19:0, 18:7, 22:6)

BK Snakes Ostrava vs. SK Cihelní Bruntál   98:6   (26:0, 16:2, 26:2, 30:2)