Přehled týdne (7. 10. – 13. 10. 2019)

Žáci U15 si přivezli vysoká vítězství z Havířova a Karviné. Jejich starší spoluhráči U19 byli úspěšní napůl. V Krnově hráli s místní sestavou 1:1 na zápasy. Žákyně U15 byly vítězné s Českou Třebovou. Na šumperský beton byly krátké.

Junioři U19

sobota, 12. 10. 2019

Dvě vyrovnaná utkání. To byl sobotní basketbal v Krnově v podání juniorů U19. Bruntálský tým se snažil rychlou kombinační hrou zdolat krnovskou zónu. V prvním utkání nedokázali hostující mladíci využít sedmibodový náskok, který si vypracovali v průběhu třetí čtvrtiny. V odvetě zase zlepšeným výkonem v druhé půli strhli výhru na svou stranu.

BK Krnov vs. SK Bruntál   68:62   (18:14, 9:16, 18:16, 23:16)

BK Krnov vs. SK Bruntál   61:73   (19:16, 18:15, 9:18, 15:24)

Žáci U15

O víkendu zajížděli naši mladíci asi k nejslabším týmům v soutěži. Výkonnostní rozdíl byl tak veliký, že se ze zápasů staly střelecké tréninky. Kluci si tak mohli vylepšit své osobní statistiky.

Start Havířov vs. SK Bruntál   37:105   (6:34, 4:21, 18:26, 9:24)

Body: Kalish Eliáš 43, Felbaba Petr 30, Svozil Milan 12, Šprtel Alex 9, Kern Jozef 6, Herink Jindřich 3, Ziegler Samuel 2, Kubinec Lukáš. Trojky: 0:1. Trestné hody: -/--25/10. Fauly: -:13. Rozhodčí: Križanová Johana, Suder Lubor.

neděle, 13. 10. 2019

Sokol Karviná vs. SK Bruntál   26:130   (3:45, 10:33, 6:33, 7:19)

Body: Šprtel Alex 30, Kalish Eliáš 27, Felbaba Petr 24, Kern Jozef 19, Herink Jindřich 16, Svoboda Dominik 8, Kubinec Lukáš 4, Ziegler Samuel 2. Trojky: 0:1. Trestné hody: -/--8/3. Fauly: -:15. Rozhodčí: Kraus Jiří, Polke Petr.

Žákyně U15

SK Bruntál vs. SKB Česká Třebová   45:42   (12:12, 14:10, 6:8, 13:12)

Utkání bylo velice vyrovnané. Žádný tým si nevypracoval výraznější náskok. Domácí sestava působila trošku unaveně. Hra byla pomalá. Chyběla tomu jiskra. Bruntálské holky nedokázaly své soupeřky ničím překvapit. Oba týmy se střídaly ve vedení. Bylo jen otázkou, kdo lépe zvládne závěr. Ten dopadl lépe pro náš tým, když se mu podařilo v posledních třech minutách otočit z tříbodové ztráty.

Body: Mazalová Tereza 15, Sobotková Anna 6, Vaculíková Jana 6, Němcová Michaela 5, Chlebíková Nela 4, Rollerová Magdalena 4, Žerotínská Adéla 3, Mičková Markéta 2, Franková Viola. Trojky: 1:2. Trestné hody: 13/6-15/6. Fauly: 13:10. Rozhodčí: Frank Vojtěch, Kuspišová Nikol.

SK Bruntál vs. TJ Šumperk   26:56   (8:14, 7:16, 7:11, 4:15)

Utkání nemá smysl ani moc hodnotit. Učit třinácti a čtrnáctiletá děvčata zónovou obranu není zrovna na ocenění trenér roku. Když nejde osobní obrana … Zaráží to u týmu, který hraje nejnižší možnou soutěž, se staršíma hráčkama, bez nároku na nějaký postup. Inu, účel světí prostředky.

Body: Mazalová Tereza 10, Sobotková Anna 6, Žerotínská Adéla 4, Franková Viola 2, Chlebíková Nela 2, Rollerová Magdalena 2, Barusel Anežka, Drápalová Barbora, Duhajská Barbora, Mičková Markéta, Němcová Michaela, Vaculíková Jana. Trojky: :. Trestné hody: 27/8-/. Fauly: 12:. Rozhodčí: Frank Vojtěch, Kuspišová Nikol.