Klidně od první, nebo druhé třídy.
Dalším pozitivem na basketbalu je fakt, že se jedná o kolektivní sport. Dítě se tak učí „fungovat“ v kolektivu, což prokazatelně zlepšuje například navazování vztahů v pozdějším věku. Být dobrým „kolektivním hráčem“ v dnešní době velmi oceňují firmy na trhu práce.
Jelikož basketbal je ve své podstatě velmi rychlý, je v něm potřeba rychle přemýšlet, rychle se rozhodnout a zároveň předvídat. A to vše třeba během vteřiny. Jsou to vlastnosti, které si člověk nedokáže osvojit přes noc.
Proto je na basketbalu tak skvělé, že tyto prvky hry si děti mohou přivlastňovat už od útlého věku. Je normální, že v počátcích jim bude trvat vše déle, ale tréninkem a vlastní hrou si všechny tyhle vlastnosti získají. Ne nadarmo se říká: „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš“. A navíc, prvky tohoto „vteřinového“ myšlení potom dokáží využít i v běžném životě.
Bližší informace o možnosti vyzkoušet si basketbal sdělí:
Bc. Kateřina Jedličková
- 774 905 256
- [email protected]
Ing. Dalimil Morys
- 608 884 922
- [email protected]
Pokud stále váháte, zda vaši ratolest přihlásit, nebo nepřihlásit na basketbal, uvažte, že jen těžko budete hledat podobný sport, který tak dobře rozvíjí jak fyzický, tak psychický fond dítěte a zároveň je tak finančně dostupný.
Možná zrovna vás basketbal na škole až tolik nebavil, ale třeba váš kluk nebo holka si ho zamilují. Anebo třeba ne, a budou dělat jiný sport. Proč jim ale neumožnit si basketbal alespoň vyzkoušet? Vždyť pokaždé, když trefí koš, se určitě zaradují. Zkuste jim dát možnost zažít tuhle radost.