Menu Zavřeno

Kadetky přivezly z Žiliny zlatý pohár

Úspěšné vystoupení měly v závěru roku kadetky na turnaji v Žilině. V třídenních bojích se dokázaly probít až do finále a v něm vybojovat zlatý pohár.

Žádné velké lenošení. Ochutnat cukroví, vybrat kosti z kapra, rozbalit dárky, obejmout své nejbližší a šup do Žiliny. Tam kadetky čekal ve dnech 27. – 29. 12. 2016 třídenní turnaj. Zápasy s ligovými týmy Slovenska.

Vstup do galerie …

V Bruntále slunečno, za jeho hranicemi zamračeno a plískanice. To se nás drželo po celou, více jak tříhodinovou, cestu. Radost jsme si chtěli udělat na společném obědě. Špatně jsme hledali. Chaloupka, které již chyběla jen kuří nožka, moc na výběr nenabízela. Friťák zažil k závěru roku asi největší šichtu. Ale jo. Dalo se to. Do Prčic. Taková krásná hospůdka o dvěstě metrů dál.

SK Bruntál vs. BK Spartak Myjava   52:33   (8:10, 12:8, 17:10, 15:5)

IMG_20161227_165200.jpg

Na děvčatech nebyla příliš znát únava z delšího cestování. Své soupeřky se snažily přehrát rychlou kombinací a pečlivou obranou. Problémy jim dělalo úspěšné zakončení a to dost často i z vyložených pozic. V prvním poločase se nám nedařilo mírnou převahu zužitkovat k výraznějšímu vedení. Od třetí části tým více vyztužil obranu. Získané míče dokázal  rychle přenášet do útoku, kde hrozil vytrvalým tlakem. Zlepšená práce na útočném doskoku umožnila dorážet nepřesné střely. V závěru myjavské dívky již nestačily kontrovat.

SK Bruntál vs. BK Slavia Trnava   70:52   (22:13, 27:14, 9:17, 12:8)

První středeční utkání bylo utkáním dvou různých poločasů. V prvním se bruntálským dívkám dařilo hrát svižně. Dobrá obrana a následná rychlá kombinace přinášela své ovoce. Soupeřky se dařilo držet dál od našeho koše. Brzy se vytvořil náskok, který do poločasu pozvolna narůstal. Nepříjemnosti byl vysoký počet faulů na naší straně, které umožňovaly trnavským hráčkám střílet trestné hody.

IMG_20161228_175920.jpg

Druhý poločas se jako bumerang vrátila naše nedisciplinovanost s nevhodným používáním rukou v obraně. Jedna hráčka se brzo vyfaulovala, dalším toto hrozilo. Soupeřky změnily styl obrany, což nám začalo dělat problémy. Již jsme se tolik nedostávali k zakončení. Naše chyby v útoku byly trestány tvrdými nájezdy. Obrana musela hrát svědomitěji. Po krátké “krizi” se Bruntalačky vzpamatovaly a utkání dovedly do vítězného konce.

SK Bruntál vs. ŠŠK Žilina   47:50   (7:15, 8:17, 18:10, 14:8)

Středeční podvečerní utkání bylo soubojem již jistých finalistek turnaje. Bruntálský tým nastoupil bez trenérů, kteří utkání sledovali z hlediště. Hráčky dostaly od trenérů za úkol samotné si “přečíst” soupeřky a tyto postřehy přenést do finálového utkání.

IMG_20161228_180937.jpg

Zápas nezačal moc vesele. Jakoby se hráčky zalekly nové situace na lavičce. Hra byla chaotická, obrana nefunkční. Žilina nás k ničemu moc nepouštěla. V šesté minutě vedla dvouciferným výsledkem s nulou na naší straně. S rostoucím náskokem soupeřek narůstala v bruntálské sestavě nervozita a napětí. Prvním košem se nálada v týmu výrazně zlepšila. Od tohoto okamžiku začala se soupeřkami držet krok.

Vývoj utkání přece jen nenechal trenéry klidnými. V poločasové přestávce předali hráčkám několik rad a pokynů. Do třetí části vstoupil jiný tým. Hráčky hrály uvolněněji, zlepšila se komunikace. Postupně se přikláněla převaha na bruntálskou stranu a ztráta na Žilinu se začala snižovat. Tříbodový pokus v posledních vteřinách vyrovnání nepřinesl.

SK Bruntál vs. ŠŠK Žilina   58:45

Do finálového utkání vstoupila děvčata s cílem vyvarovat se chyb z předchozího vzájemného měření. I nyní nás trápila nižší úspěšnost zakončení. Větší starosti nám dělaly chyby v útoku, kdy došlo k mnoha ztrátám. V obraně byly holky nesoustředěné. Opticky hra vypadala vyrovnaně. Díky nízké úspěšnosti zakončení měl bodovou převahu soupeř, jenž se dostal do vedení. To v průběhu druhé části postupně navýšil až na dvanáct bodů.

IMG_20161229_130831.jpg

Přístup ke hře změnily bruntálské dívky po oddechovém čase. Podařilo se jim několikrát ubránit a následně rychlé skórovat. Do poločasu se vedení domácích smrsklo na šest bodů. Tento stav ještě více naše hráčky povzbudil. Stále měly možnost bojovat o vítěznou trofej.

Nejlepší pasáží se pro naši sestavu stala třetí část. V té holky soupeřkám moc nepovolily. Obrana byla neprůchozí, na doskoku se začalo dařit podkošovým hráčkám. Proti zónové obraně Žilinských se ujalo několik tříbodových pokusů. Zrychlila se útočná kombinace. Netrvalo dlouho a vedení se přetočilo na bruntálskou stranu.

IMG_20161229_131243.jpg

Před poslední části to bylo sedm bodů v náš prospěch. Na holkách již byla znát únava. Ve finálovém utkání musely oželet jednu nemocnou spoluhráčku a odehrát utkání v sedmi. Soupeřky se snažily toho využít a točit všech jedenáct svých děvčat. Na naší straně bylo velké odhodlání již výsledek nepustit. A také velká podpora trnavského týmu, včetně jejich hlasitých bubeníků.

Vše dopadlo dobře. Holky již utkání nepustily. V průběhu poslední části dokázaly ještě svůj náskok navýšit a závěr dohrát v poklidu. Ten krásný velký pohár byl jejich.

Sestava: Balušková Veronika, Barnetová Nikol, Ječmenová Julie, Kuspišová Nikuše, Mazalová Petra, Rošková Aneta, Samsonová Hana, Vajdová Klára.

Do All-Star turnaje byly zvoleny i naše hráčky Petra Mazalová a Hana Samsonová. Nejlepší hráčkou turnaje byla trenéry zvolena bruntálská Petra Mazalová.

IMG_20161229_130831.jpg

Cesta domů byla s příjemným pocitem dobře odvedené práce. Chaloupce bez kuří nožky jsme se obloukem vyhnuli. Spánek, který všechny přemohl, jsme přerušili jen krátkým mlsáním u pana Meka. A pak hajdy domů. Večeře od maminky je přece to nejlepší.

Domácímu klubu ŠŠK Žilina děkujeme za pěkný turnaj. Všem zúčastněným klubům vše nejlepší a hodně sportovních úspěchů v novém roce. A našim fanouškům, aby měli  vždy radost z naší hry.

Vstup do galerie …

 

Související příspěvky