Menu Zavřeno

Kadetky přehrály Příbor

V předehrávce prvního kola nadregionální soutěže přivítaly kadetky U17 doma v úterní podvečer soupeřky z Příbora. Po solidním výkonu si mohly gratulovat k výhře.

Nadregionální soutěž kadetek je letos pro nás spíše doplňkovou soutěží. Pro pětici děvčat, která hrají ženské soutěže, jde o odehrání několika zápasů ve vlastní věkové kategorii. Doplňují je děvčata kategorie žaček U14. V průběhu sezóny se přidají i mladší holky.

SK Bruntál vs. BK Příbor   67:39   (25:8, 15:9, 17:8, 10:14)

Utkání zahájila naše zkušená sestava a již brzy bylo patrno, že převaha bude na naší straně. Holky hrály rychle a agresivně. Soupeřky většinou zastavovaly na trojkové čáře. Občas se v naší hře vyskytly individuální chyby v obraně, ale často je dokázaly holky společně vyřešit.

Hostující tým dostával příležitost k vyrovnání hry po našem střídání. Mladší děvčata se v této kategorii teprve rozkoukávají. V obraně působily celkem statečně a mnoha chyb se nedopouštěly. V útoku byla vidět nesehranost se svýma staršíma spoluhráčkama. Kombinace vázla. Často holky nedokázaly číst hru. Někdy chyběla odvaha k individuální hře do koše.

I přes tyto občasné herní problémy se dařilo postupně navyšovat skóre. Naše hra se opírala o rychlý přechod do útoku a rychlou kombinaci.Celoplošná obrana dělala soupeřkám dost starostí a nám přinášela zisky míče a lehké zakončení.

Děvčata z Příboru se snažila nedat kůži moc lacino. V poslední části se ještě nadechly k poslednímu odporu jenž však vedl pouze ke korekci skóre.

Chyby ve hře byly. Ale je jen na těch zkušených, jak pomohou mladším hráčkám. První vystoupení kadetek můžeme brát jako úspěšné.

Body: Mazalová Petra 21, Jedličková Anna 11, Vajdová Klára 10, Machová Viktorie 8, Balušková Veronika 7, Ječmenová Julie 6, Harabišová Nela 4, Grmelová Sofie, Oravcová Lucie. Trojky: 1:1. Trestné hody: 6/2-11/4. Fauly: 12:6. Rozhodčí: Čarnecký M., Janovský M.

Související příspěvky