Výsledky v týdnu (2. 10. – 8. 10. 2017)

Za sebou máme výsledkově velmi neúspěšný týden. Z dvanácti utkání se podařilo vyhrát pouze jedno. Černý týden zachraňovaly pouze kadetky.

Jediné vítězné utkání odehrály v úterý na domácí palubovce kadetky. Další souboje se již odehrály u soupeřů. Mnoho zápasových výjezdů, prolínání hráček několika týmy a různé absence nedovolilo v utkáních nasadit kompletní sestavy.

Ženy “A”

Do Čech nemohlo odcestovat několik děvčat. Tým musel povolat na výpomoc další žačku a již delší dobu netrénující spoluhráčku. Obě utkání nám komplikovaly i zdravotní problémy některých hráček. Pozitivem “výletu” je setkání našich mladších hráček s basketbalem vyšší úrovně.

sobota 7. 10. 2017

BA Sparta Praha vs. SK Bruntál   90:39   (21:12, 26:6, 22:7, 21:14)

Utkání začalo slibně. Domácím se nedařila střelba a my z toho vytěžili vedení 7:1. V polovině čtvrtiny Praha vystřídala kompletní pětici a rozjela se k basketbalovému sólu. Nestíhali jsme rychlostně, úplně propadali na doskoku. Těžko se nám procházelo přes celoplošnou obranu, v útoku to byl často zmar. Mladé domácí hráčky si ze zápasu udělaly střelecký trénink.

Body: Jedličková Kateřina 11, Šandová Michaela 11, Ječmenová Julie 8, Mazalová Petra 4, Kuzmová Kateřina 3, Barnetová Jana 2, Balušková Veronika, Barnetová Nikol. Trojky: 7:4. Trestné hody: 21/17-13/9. Fauly: 14:23. Rozhodčí: Vávrová Veronika, Ašenbrenerová Ingrid.

neděle 8. 10. 2017

BK Brandýs nad Labem vs. SK Bruntál   77:49   (21:9, 19:13, 16:10, 21:17)

Tým nezachytil začátek utkání. Byla znát únava a zdravotní komplikace některých hráček. Stejně jako o den dřív, vázla útočná kombinace. Chyběl pohyb. Dlouhé střely byly nepřipravené a nepřesné. Chyběla nám rovnocenná hra pod košem. Obrana nekomunikovala a často chybovala při vzájemné spolupráci.

Body: Jedličková Kateřina 19, Barnetová Nikol 9, Kuzmová Kateřina 9, Mazalová Petra 6, Šandová Michaela 6, Balušková Veronika, Barnetová Jana, Ječmenová Julie. Trojky: 3:5. Trestné hody: 24/16-14/6. Fauly: 14:24. Rozhodčí: Šmůla Marek , Svejkovský Ondřej.

Ženy “B”

středa 4. 10. 2017

Basket Ostrava vs. SK Bruntál   73:52   (21:16, 12:9, 22:19, 18:8)

Do Ostravy odcestovaly kadetky a juniorky bez podkošových hráček. Na hře byla patrna nezkušenost některých dívek s dospělým basketbalem. Utkání posloužilo jako příprava pro mladé holky a svůj účel splnilo.

Kadetky U17

úterý 3. 10. 2017

SK Bruntál vs. BK Příbor   67:39   (25:8, 15:9, 17:8, 10:14)

Předehrávka utkání prvního kola nadregionální soutěže byla zvládnuta s přehledem. Naše zkušená základní sestava získala od prvních minut převahu a postupně budovala náskok. Do hry se pak mohly bez větších obav zapojit i mladší dívky a získat první zkušenosti v této kategorii.

Body: Mazalová Petra 21, Jedličková Anna 11, Vajdová Klára 10, Machová Viktorie 8, Balušková Veronika 7, Ječmenová Julie 6, Harabišová Nela 4, Grmelová Sofie, Oravcová Lucie. Trojky: 1:1. Trestné hody: 6/2-11/4. Fauly: 12:6. Rozhodčí: Čarnecký M., Janovský M.

Čtěte více: Kadetky přehrály Příbor

Žačky U14

V letošní sezóně nejsme zatím schopni najít optimální složení pětek. Ve většině zápasů nezvládáme čtvrtiny, v nichž nemůžeme postavit naši nejzkušenější hráčku. V mnoha případech jsme mladším týmem, no holky musí v sobě najít odvahu brát více odpovědnosti na sebe.

Sestavu na zápasy jsme tentokrát skládali s velkými obtížemi. Sobotní utkání nebylo optimální, v neděli již mohli být trenéři spokojeni více.

Basket Ostrava vs. SK Bruntál   98:50   (25:12, 18:22, 31:2, 24:14)

I v tomto utkání nám u zkušenějších hráček chyběla, při jejich účasti na hřišti, větší vůdcovská role. Je potřeba, aby své až o tři roky mladší spoluhráčky podpořily a dodávaly jim odvahu. Aby dokázaly zabojovat a případné chyby mladších kolegyň jim pomohly řešit.

Body: Jedličková Anna 29, Harabišová Nela 7, Mazalová Tereza 4, Oravcová Lucie 4, Pernicová Veronika 4, Žerotínská Adéla 2, Sobotková Anna, Ševčíková Emma. Trojky: :0. Trestné hody: /-10/4. Fauly: :13. Rozhodčí: Opletal, Holeš.

BK Havířov vs. SK Bruntál   104:68   (17:25, 16:22, 51:0, 20:21)

Trenéři sáhli k velkému risku ve složení sestavy. Ve třech čtvrtinách postavili k sobě zkušené hráčky. Při povinném systému střídání “pasarela” (hráčka může nastoupit maximálně ve dvou z prvních tří čtvrtin) tak byli nuceni odehrát jednu část s mladšími a menšími děvčaty. Pro tyto mladé hráčky to byl hlavně boj jich samotných se sebou. I přes “drtivou” porážku zaslouží pochvalu.

Body: Jedličková Anna 39, Oravcová Lucie 13, Harabišová Nela 12, Mazalová Tereza 2, Pernicová Veronika 2, Sobotková Anna, Ševčíková Emma, Žerotínská Adéla. Trojky: 1:3. Trestné hody: 20/9-7/3. Fauly: 8:13. Rozhodčí: Menšík, Holeš.

Minižáci U12

Naši mladíci byli k vítězství blízko v druhém utkání, které šlo do prodloužení. Domácí hráči byli mladší a menší. Na rozdíl od nás však byli bojovnější a rychlejší. Naše obrana byla ospalá, v útoku kluci neproměňovali vypracované šance.

BK Opava vs. SK Bruntál   38:27   (0:0)

BK Opava vs. SK Bruntál   40:38   (0:0)

Minižačky U12

SKB Zlín vs. SK Bruntál   56:54   (18:18, 14:6, 11:14, 13:16)

V prvním utkání děvčata bojovala. Bez zkušených spoluhráček, které musely ve stejnou dobu nastoupit v Ostravě, předvedl tým pěkný výkon. K vítězství bylo kousíček.

SKB Zlín vs. SK Bruntál   71:46   (17:6, 24:8, 14:16, 16:16)

Druhé utkání již bylo pro trenéra zklamání. Hlavně první poločas. Jakoby se dívky na hru “vykašlaly”. Chyběla chuť hrát, nasazení, bojovnost. Poločasová přestávka přinesla v šatně razantnější pokyny a na hřiště se vrátil tým z prvního zápasu. Dohnat manko se však nepodařilo.

Minižactvo U10

Náš “potěr” neodehrál vůbec špatná utkání. Domácí mladíci byly nad naše možnosti. Výškově ani v individuálních činnostech jsme se jim nemohli rovnat. Ale naše smíšená sestava nedala nic zdarma. Byla vidět bojovnost, nasazení a snaha dokázat, že již něco umíme. V zápasech nám nastoupili i drobci až o čtyři roky mladší. Za předvedený výkon si zaslouží velkou pochvalu.

BK Snakes Orlová vs. SK Cihelní Bruntál   46:25   (14:12, 8:4, 16:2, 8:7)

BK Snakes Orlová vs. SK Cihelní Bruntál   28:10   (8:2, 4:3, 8:2, 8:3)