Kadetky na úvod vítězně

Basket21 41

Jako první z bruntálských týmů zasáhly do nové sezóny 2023/2024 kadetky U17. Na domácí palubovce přivítaly děvčata Basketu Valmez. Vyrovnané utkání nakonec lépe zvládnutým závěrem ovládla naše sestava.

V úvodu utkání se domácí základní sestavě podařilo několikrát získat míč a úspěšně zaútočit. Rychle vybudovaný desetibodový náskok nás přivedl k mylné představě, že utkání bude jednoznačné.

Vystřídání celé pětice nás vrátilo zpět na zem. Méně zkušená a nesehraná sestava se na hřišti hodně rozkoukávala. Několik individuálních i kombinačních chyb dovolilo soupeřkám se zklidnit a vrátit se do utkání. Jistotu a opětovné bodové odskočení nám zajistilo návrat několika zkušenějších dívek na plochu.

Trenér bruntálského týmu využil druhé čtvrtiny k tomu, aby vyzkoušel různé kombinace sestavy a posoudil vzájemnou spolupráci hráček. Basket Valmez  zpřesnil obranu a začal lépe kombinovat v útoku. Získal mírnou herní převahu. O poločasové přestávce byl stav 39:32 pro Bruntál.

Průběh dalších dvou čtvrtin měl obdobný scénář.  Bruntálské zkušenější hráčky dokázaly dokázaly získaz dvouciferné vedení, soupeřky následně po našem prostřídání snížily svou ztrátu.

Rozhodující minuty pro konečný výsledek přišly v závěru utkání. Obrana domácích se zkvalitnila. Donutila soupeřky k několika ztrátám míče. Na několik následných přesných zakončení za 3 body už Valmez nedokázal odpovědět .

Celý zápas byl, mimo jiné, příležitosti novým členkám týmu a méně zkušeným dívkám ukázat svůj basketbalový um. První zápasovou zkouška týmu se podařila.

SK Bruntál vs. Basket Valmez   74:62   (25:10, 14:17, 16:15, 19:15)

Body: Mičková Markéta 18, Barusel Anežka 17, Šímová Melánie 17, Mohelníková Eliška 7, Kolářová Adéla 6, Jedrzejczyková Natálie 4, Byrtusová Kateřina 2, Křišťanová Alice 2, Charvátová Elisabeth 1, Balušková Valerie, Františáková Daniela, Šibalová Adéla. Trojky: 3:1. Trestné hody: 28/9-17/9. Fauly: 18:19. Rozhodčí: Čarnecký M., Přecechtěl J.